Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Нова фотозона у Полтаві: розквітли деревовидні півонії

У Полтаві на зміну сакур та магнолій, які були популярною фотозоною у містян у період активного цвітіння, з’явилося нове місце для красивих фото. На території подвір’я Полтавської державної академії розквіти деревововидні півонії.

Наразі це місце майже не буває безлюдним. Крім студентів, які відпочивають тут на перервах між лекціями та фотографуються, сюди на фотосесії приходять й інші мешканці міста.

Тут росте два види деревовидних півоній: білі та яскраво фіолетово-рожеві.

“Деревовидні півонії – це кущ, який досягає висоти 150-200 см зі світло-коричневими стеблами і великими квітками в червоному, білому, жовтому або рожевому кольорі. Пелюстки мають великий розмір і гофрову структуру, а на їхньому тлі чітко виділяються великі тичинки. Вони не вимогливі у догляді та не схильні до частих захворювань. Цвітуть півонії протягом двох тижні. Але, якщо погода не надто спекотна, то період може бути більш тривалим”, – розповіла спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олена Стьопіна.

За її словами, наразі офіційно існує понад п’ятисот сортів таких півоній. Більшість з них були виведені в Китаї.

Довідково.

У Китаї деревовидні півонії вважаються втіленням краси. А ще їх називають імператорськими квітами. Японці називають цю квітку квіткою благополуччя і процвітання. Але, якщо в Китаї півонія деревовидна відома протягом тисячоліть, то в Європу, а якщо бути точним, до Англії, рослина потрапила тільки наприкінці XVIII століття. Як виявилося, рослина чудово акліматизувалась в нових умовах, адже місця її проживання в Китаї відрізняються досить холодними, морозними зимами.

Система Orphus