Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині перевірили заклади недержавного сектору, які надають соціальні послуги

У Полтавській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань удосконалення якості надання соціальних послуг закладами недержавного сектору.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко розповіла, що протягом січня-квітня заклади недержавного сектору, які надають соціальні послуги, перевіряли представники ДСНС, Держпраці, Нацполіції, Департаменту соціального захисту населення та обласного центру соціальних служб. Аналізували стан дотримання заходів протипожежної безпеки, відповідність санітарним вимогам, критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, дотримання умов праці.

На Полтавщині виявили 18 закладів недержавного сектору,  які фактично надають соціальні послуги, але  не відповідають критеріям надавачів соцпослуг та не можуть бути внесені до реєстру  через порушення вимог протипожежної безпеки, санітарних норм та дотримання умов праці.

«Органам місцевого самоврядування надавали рекомендації   щодо сприяння надавачам соціальних послуг недержавного сектору в приведенні їхньої діяльності до відповідних критеріїв, – сказала Катерина Рижеченко. –   Основним завданням нашої робочої групи, яка продовжує функціонувати, залишається відпрацювання дієвого механізму удосконалення надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та іншим вразливим групам населення закладів недержавного сектору й забезпечення прав громадян, які там проживають, на якісні та безпечні послуги».

За словами директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмили Корнієнко, із 18 закладів на території області діють 17, один прийняв рішення про закриття. У 17 закладах мешкають 298 громадян, яким надають соціальні послуги, зокрема й з догляду. Десятьох закладів засновниками є благодійні громадські та релігійні  організації, п’ятьох – сільгосппідприємства, двох – фізичні особи.  

«Ми не проти розвитку ринку надання соціальних послуг в області. Департамент готовий сприяти його розвитку, але за умови, що будуть створені та забезпечені належні умови проживання для всіх підопічних та не буде ризиків виникнення надзвичайних ситуацій», – зазначила Людмила Корнієнко.

Начальник управління державного нагляду за підтриманням санітарного законодавства ГУ  Держпрожспоживслужби Полтавської області Станіслав Руденко поінформував, що фахівці служби при перевірці оцінювали ризики щодо інфекційних захворювань та дотримання протиепідемічних заходів, які визначені на період карантину.

«За результатами перевірок надані пропозиції щодо усунення недоліків та встановлено контроль їх виконання. Є заклади, в яких не виявлено порушень, є такі, де частково усунені порушення, а частина в стані виконання. Є установи, де немає умов для безпечного проживання підопічних», – зауважив  Станіслав Руденко.

Заступник начальника управління, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Кузьмін  поінформував про вакцинацію підопічних у недержавних закладах, які надають соціальні послуги. Він зазначив, що у квітні-травні вакцинували 2785 працівників та підлеглих будинків-інтернатів соціального захисту населення державного підпорядкування. Вже їм почали вводити другу дозу. Полтавська область – друга в Україні за кількістю вакцинованих осіб. Щоб імунізуватии підопічних у закладах недержавного сектору, потрібно сформувати відповідні списки.

Як зазначили у Полтавській ОДА, комісія й надалі продовжить роботу щодо подальшого виявлення закладів надавачів соціальних послуг недержавного сектору. Також направить звернення до Міністерства соціальної політики України щодо напрацювання нормативної бази для діяльності таких установ. Крім того, пропонується внести пропозиції щодо повторного обстеження закладів, в яких виявили порушення, щодо усунення недоліків.

Фото: Полтавська ОДА


Система Orphus