Ви тут:
Суспільство Україна 

9 травня в Україні відзначають День матері

В Україні День матері відзначають у другу неділю травня. Таким чином, у 2021 році День матері збігається з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Крім України 9 травня 2021 року це свято відзначають в Естонії, США, Мальті, Кіпрі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Італії, Туреччини, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії тощо, повідомляє Главком.

В Україні День матері святкують з 1999 року – він встановлений відповідним указом президента. 

Цього дня потрібно обов’язково привітати всіх матерів, незалежно від їх віку. Вітають також і вагітних жінок – майбутніх мам. Але всіх жінок, як на 8 березня, вітати не потрібно. Прийнято дякувати мамам за нелегку працю, дарувати квіти, листівки, подарунки, навідуватися в гості, вітати по телефону (якщо немає можливості приїхати).

Читайте також: До Дня матері проведуть флешмоб, який претендує на рекорд

День матері походить ще з Стародавньої Греції, де існував культ матері-богині Геї. А у Великобританії в XVII-XIX століттях відзначали “материнську неділю”, вшановували улюблених мам і пекли особливий пиріг.

Ініціатива зробити це свято загальним походить зі США. У 1872 році американка Джулія Уорд виступила з ідеєю, що День матері – це день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Але широкої підтримки вона не отримала.

У 1907 році інша американка – Анна Джарвіс знову повернулася до цього питання. Вона написала листи до держустанов з пропозицією присвятити один день у році найближчим людям у житті кожного – матерям. Жінка зробила це в пам’ять про померлу маму, і домоглася свого.

У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь всіх американських матерів. Пізніше до святкування почали приєднуватися й інші країни. 

 

Перейти до вмісту