Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

21 травня відбудеться аукціон із приватизації Вишняківського спиртзаводу

У межах демонополізації спиртової галузі 21 травня на прозорий онлайн аукціон буде виставлене окреме майно Вишняківського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» (спиртове виробництво).

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Об’єкт розташований в селі Вишняки Хорольського району Полтавської області, був заснований ще в 1776 році та модернізований в 2015-ому. Підприємство володіє будівлями та спорудами загальною площею 9 357,8 м² серед яких: виробничі корпуси, матеріальні склади, адмінбудівлі, цехи, майстерні тощо. Загальна площа земельних ділянок – 8,8739 га. На підприємстві наявне технологічне обладнання в задовільному стані.

Стартова ціна активу складає 21 176 878 грн, а прийом заявок на участь в онлайн-аукціоні триватиме до 20 травня.

Демонополізація спиртової галузі розпочалася в 2020 році. До цього часу лише дві країни – Україна та Білорусь – зберігали державну монополію на виробництво спирту. В Україні за останні 10 років до початку демонополізації виробництво легального харчового спирту скоротилося в 4 рази, а частка тіньового обороту зросла з 10% (в 2007) до 55% (у 2019).

Детальніше про Вишняківське МПД та зберігання спирту ДП “Укрспирт” (спиртове виробництво) за посиланням.

Нагадаємо, на аукціони виставлено 9 об’єктів державної власності на загальну суму стартових цін – 40 млн грн. За словами заступника голови Полтавської ОДА Євгена Грекова, вже відбулися аукціони по 11 об’єктах державної власності. Загальна сума, запропонована переможцями, становить більше 28 млн грн. Укладено 7 договорів купівлі-продажу.

Система Orphus