Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Приватизація на Полтавщині: на електронні аукціони виставили 9 об’єктів державної власності

На 12 травня на аукціони виставлено 9 об’єктів на загальну суму стартових цін – 40 млн грн.

Про це йшлося 13 травня на засіданні робочої групи з питань ефективного використання державного майна. Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зазначив, що оновили склад робочої групи та визначили чіткі пріоритети її діяльності, повідомили у Полтавській ОДА.

“Маємо кілька напрямів, за якими спільно працюватимемо з Фондом державно майна України для того, щоб на 100% виконати завдання, які ставлять Кабінет Міністрів України та Офіс Президента України”, – зазначив Євген Греков.

За словами Євгена Грекова, приватизація державного майна –  один із важливих напрямів, за яким ОДА, Фонд держмайна та органи місцевого самоврядування координуватимуть роботу.

“В області наявна певна кількість непродуктивних активів, які за умови залучення інвестиційних коштів можуть ефективно використовуватися. Ці активи можуть бути передані лише на прозорій основі, через онлайн-аукціони, щоб забезпечити зручність і прозорість цього процесу”, – додав Євген Греков.

Нині Фондом держмайна створено доступний онлайн-ресурс https://privatization.gov.ua/, який працює за принципом інтернет-магазину, на ньому вказані доступні об’єкти для приватизації: транспортні засоби, майнові комплекси, підприємства.

“Якщо говорити про малу приватизацію – це об’єкти, вартість активів яких за останній звітний рік менша за 250 млн грн, то ця приватизація відбувається до допомогою системи Прозоро-продажі виключно онлайн”, – наголосив Євген Греков.

За даними Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, на 2021 рік включені й підлягають продажу 30 об’єктів державної власності серед яких 2 єдині майнові комплекси, окреме майно 26 об’єктів, 1 об’єкт соціально-культурного призначення, 1 об’єкт незавершеного будівництва.

“Вже відбулися аукціони по 11 об’єктах державної власності. Загальна сума, запропонована переможцями, становить більше 28 млн грн. Укладено 7 договорів купівлі-продажу. В результаті укладення договорів до держбюджету перерахували близько 6 млн грн, гарантійні внески учасників аукціону, які відмовилися від підписання протоколу торгів або договору купівлі-продажу, – більше 4 млн грн”, – сказав Євген Греков.

На 21 травня запланований аукціон продажу Вишняківського спиртозаводу. Стартова ціна – 21 млн 176 тис. грн. Це третій аукціон по цьому об’єкту. 14 травня має відбутися аукціон із продажу єдиного майнового комплексу ДП “Полтавадіпром’ясомолпром”. Стартова ціна – понад 18 млн грн.

Наразі фахівці Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях подали на включення й проводять підготовку до приватизації об’єктів, запропонованих Державною службою геології та надр України. Це об’єкти в Миргороді, Чутовому, Решетилівці, Сенчі, Великобудищанській та Новосанжарській ТГ. Їх виставлять на аукціон онлайн.

Нагадаємо, на засіданні також розглянули організаційні питання щодо передачі об’єктів житлового фонду та захисних споруд, які перебувають у державній власності, громадам області.

Фото: Полтавська ОДА

 

Система Orphus