Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Виповнюється 110 років з дня народження вишивальниці з Полтавщини Вірі Роїк

У 2021 році 25 квітня виповнюється 110 років з дня народження Віри Роїк – вишивальниці, яка народилась у Лубнах Полтавської області.

Майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів “Український рушничок”, в тому числі, у всіх обласних центрах України, а також у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в СРСР, України і за кордоном, у тому числі в Бельгії, Франції, Угорщини, Італії, Монголії, США, Хорватії. Роботи Роїк зберігаються в 43 музеях різних країн світу.

Вона заснувала музей декоративного мистецтва народних умільців, салон живопису самодіяльних художників Криму та школу української вишивки в Криму, володіла 300 видами вишивальних технік.

Нагадаємо, у Полтаві погасили поштову марку до 110-річчя вишивальниці. Також Укрпошта випустила поштовий конверт, ілюстрований роботами полтавської майстрині вишивки.

Віра Роїк є почесною громадянкою міст Кобеляки, Лубни, Сімферополь. У цих містах встановлені меморіальні дошки. А в Лубнах школа №7 носить ім’я Віри Роїк.

Померла 3 жовтня 2010 року у Сімферополі на 100-у році життя.

20 травня у Полтаві, на фасадній частині Полтавської міської школи мистецтв “Мала академія мистецтв” імені Раїси Кириченко встановлять меморіальну дошку Вірі Роїк.

Система Orphus