Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві погасили марку до 110-річчя вишивальниці Віри Роїк

22 квітня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулося спецпогашення філателістичного бюлетеня “Віра Роїк. 1911-2010”.

Культурно-мистецький захід присвячений 110-й річниці від дня народження відомої вишивальниці з Полтавщини, майстра народної творчості, засновниці української народної вишивки у Криму, Героя України Віри Роїк. На іменних конвертах тиражем 50 тисяч зображене панно “Свято врожаю” зі словами славетної землячки: “Я щаслива, що моя маленька, така тоненька, із золотим вушком голочка прикрасила цей світ”.

У церемонії спецпогашення взяли участь заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов, керівник Полтавської дирекції АТ “Укрпошта” Юрій Набасов, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко, повідомили у Полтавській ОДА.

“Я дякую за організований навіть в умовах карантину захід АТ “Укрпошта”, Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації,  Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського. Ми гуртуємося навколо одвічних цінностей. Віра Роїк своїм життєвим і творчим шляхом «сшиває» Україну сьогодні. Її  майстерність – це символ того, що наша країна – єдина, а Полтавщина – щедра й багата на таланти”, – зауважила заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

ДовідкаВіра Роїк народилась 25 квітня 1911 року у Лубнах Полтавської області. Загалом, майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів “Український рушничок”, в тому числі, у всіх обласних центрах України, а також у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в СРСР, України і за кордоном, у тому числі в Бельгії, Франції, Угорщини, Італії, Монголії, США, Хорватії. Роботи Роїк зберігаються в 43 музеях різних країн світу.

Є почесною громадянкою міст Кобеляки, Лубни, Сімферополь. У цих містах встановлені меморіальні дошки. А в Лубнах школа №7 носить ім’я Віри Роїк.

Померла 3 жовтня 2010 року у Сімферополі на 100-у році життя, повідомляє “Вікіпедія”. У 2021 році виповнюється 110 років з дня народження Віри Роїк.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus