Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

25 квітня виповниться 110 років від дня народження Віри Роїк

Майстриня, яка народилася в Лубнах і певний час працювала у Сімферополі, організувала 140 персональних виставок своїх творів “Український рушничок”. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в Україні й за кордоном. Її твори зберігаються у 43 музеях різних країн світу.

Вона заснувала музей декоративного мистецтва народних умільців, салон живопису самодіяльних художників Криму та школу української вишивки в Криму, володіла 300 видами вишивальних технік.

Із нагоди 110-річчя від дня народження заслуженої майстрині народної творчості України, Героя України, кавалера ордена княгині Ольги та міжнародного ордена Микола Чудотворця “За примноження добра на землі” Віри Роїк, на вшанування її життєвого та творчого шляху в області проведуть тематичні заходи.

Нагадаємо, Укрпошта випустила конверт, присвячений вишивальниці.

Лубенська публічна бібліотека імені Володимира Малика підготувала відеофлешмоб “Рушникова симфонія Віри Роїк”. Його можна переглянути на офіційному сайті бібліотеки чи її сторінці в соціальній мережі.

22 квітня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського проведуть церемонію погашення конверта до відзначення 110-ї річниці від дня народження Віри Роїк.

23 квітня у м. Лубни відбудеться покладання квітів до меморіальної дошки на будинку, де колись жила родина майстрині художньої вишивки.

24 квітня в Лубенському краєзнавчому музеї імені Г. Стеллецького проведуть онлайн-виставку, присвячену Вірі Роїк.

20 травня у Полтаві, на фасадній частині Полтавської міської школи мистецтв “Мала академія мистецтв” імені Раїси Кириченко встановлять меморіальну дошку Вірі Роїк.

Система Orphus