Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Незабаром телемедицина запрацює в кожній амбулаторії Полтавщини, – Ігор Панченко

Орієнтовно з травня громадяни та лікарі отримають повноцінний доступ до всіх складових телемедичної платформи. 

Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко у фейсбуці.

“Незабаром телемедицина запрацює в кожній амбулаторії області. В умовах боротьби з COVID-19 стає актуальним формат дистанційних відеоконсультацій, що дозволяє зберегти здоров’я лікарів і пацієнтів, а також взаємодіяти медикам із колегами в особливо складних випадках. Таку можливість надають телемедичні технології”, – зазначив Ігор Панченко.

У 2019-2020 роках на Полтавщині за кошти субвенції з державного й місцевого бюджетів для потреб амбулаторій, що працюють у сільській місцевості, закупили 339 програмно-апаратних комплексів для телеметрії та телемедичного консультування на понад 23 мільйони гривень.

За словами Ігоря Панченка, наразі технічна складова роботи телемедицини забезпечена в повному обсязі.

“За дорученням голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова з метою повноцінної та ефективної роботи цієї системи ми проводимо онлайн-навчання лікарів, для того щоб пацієнт із кожного населеного пункту області міг отримати консультацію лікаря-фахівця обласної лікарні імені Скліфосовського або обласного клінічного кардіологічного диспансеру”, – додав він.

І лише після завершення навчання, орієнтовно з травня, громадяни та лікарі отримають повноцінний доступ до всіх складових телемедичної платформи:

– доступність діагностики для пацієнта;

– швидкість отримання показників стану здоров’я;

– консультації «пацієнт-лікар», «лікар-лікар»;

– диспетчеризація звернень.

Нагадаємо, у межах Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки планують створити та впровадити регіональну медичну інформаційну систему. На це необхідно 42 млн грн.

Система Orphus