Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують створити два сучасні медичні центри

На базі Полтавської обласної клінічної лікарні та обласної дитячої лікарні планують створити сучасні медичні центри.

Про це під час пресконференції у вівторок, 13 квітня, повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

“До 2027 року на Полтавщині плануємо сформувати мережу лікарень, які надаватимуть якісні медичні послуги. У межах Стратегії розвитку Полтавської області до 2027 року плануємо зробити два сучасних медичних центри на базі двох обласних лікарень”, – сказав Дмитро Лунін.

До 2023 року планують завершити реконструкцію семи об’єктів Полтавської обласної клінічної лікарні.

“Плануємо відремонтувати у хірургічному корпусі відділення судинної хірургії, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Також зробити термомодернізацію терапевтичного корпусу. У цьому ж корпусі – провести реконструкцію кардіологічного відділення. Щодо обласної дитячої лікарні, плануємо відремонтувати усі корпуси. У межах Стратегії заплановано й будівництво корпусу невідкладних станів”, – розповів Дмитро Лунін.

Цьогоріч завершаться реконструкцію приймальних відділень у Кременчуці, Миргороді та Полтаві. Вже завершили ремонтні роботи у Гадячі. У Горішніх Плавнях, Лубнах та Хоролі – на фінальній стадії.

Під час пресконференції Дмитро Лунін анонсував будівництво двох нових корпусів онкодиспансерів у Полтаві та Кременчуці.

Зокрема, у Полтавському обласному онкодиспансері заплановано побудувати новий двоповерховий корпус. Там працюватимуть лабораторії радіонуклідної діагностики й радіологічне відділення з сучасними, високоточними апаратами променевої терапії, що дасть змогу зберігати максимум здорових клітин під час опромінення.

Водночас, у Кременчуцькому онкодиспансері буде зведено будівлю рентгенодіагностичного кабінету. Ці об’єкти будуватимуть за кошти ДФРР та обласного бюджету.

“Минулоріч добудували 29 амбулаторій. Наступний крок — розвиток протитуберкульозної служби, а саме будівництво 37 пунктів мікроскопії для вчасної діагностики туберкульозу у сільській місцевості. Найбільша летальність від серцево-судинних захворювань, тож плануємо створити 3 катетеризаційні лабораторії на базі Кременчуцької, Миргородської та Лубенської лікарень. На це заплановано 194,5 млн грн”, – зазначив Дмитро Лунін.

Також, за словами першого заступника голови ОДА, у межах Стратегії планують створити та впровадити регіональну медичну інформаційну систему. На це необхідно 42 млн грн.

Нагадаємо, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов під час презентації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки заявив, що медицина – найпріорітетніший напрям розвитку Полтавської області до 2027 року.

Система Orphus