Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Кадетський корпус та кінотеатр імені Котляревського можуть прийняти в обласну власність

На засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном депутати розглянули проекти рішень про надання згоди на прийняття будівель за адресами: вулиця Соборності, 31 та 42 у спільну власність тергромад, сіл і селищ, міст Полтавської області. Йшлося про будівлю дворянського зібрання (кінотеатр Котляревського) та Кадетський корпус, які перебувають на балансі міста.

У засіданні постійної комісії облради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося 8 квітня, взяли участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, його перший заступник Олександр Лемешко та заступник Олексій Чепурко, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін, заступники голови ОДА Катерина Рижеченко та Ігор Панченко, депутати обласної ради й представники департаментів облдержадміністрації.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що будівлі дворянського зібрання та Кадетського корпусу треба відновлювати. Уже є пропозиції. Наприклад, у будівлі Кадетського корпусу може функціонувати військовий ліцей, а в кінотеатрі Котляревського, який значно постраждав після масштабної пожежі у грудні 2020 року,– Мала опера.

“Питання Ансамблю круглої площі у Полтаві – актуальне на сьогодні. Є пропозиція прийняти у спільну комунальну власність області ці будівлі. І після цього їх відновлювати. Щодо будівлі дворянського зібрання, то уже проведені переговори з Мінкультом та Офісом Президента. Нам погодили, навіть цьогоріч виділити кошти на його відновлення, а це близько 100 млн грн. Однак, наразі ми цього зробити не можемо, адже будівля у власності міста. Наша пропозиція – надати згоду на прийняття у власність області та проводити перемовини з міською владою”, – розповів Олег Синєгубов.

Щодо будівлі Кадетського корпусу, яка перебуває в аварійному стані, то нині вона знаходиться у власності Державної судової адміністрації. На 2021 рік кошти у держбюджеті на цей об’єкт не передбачені. 

“Поки коштів у 2021 році не передбачено. Так само провели переговори з Офісом Президента, Мінкультом, Міноборони та Міносвіти. Плануємо у цій будівлі створити військовий ліцей для дітей від 7 класу. З перспективою відкриття ІІ рівня акредитації, таким чином вихованці зможуть отримати спеціальність, тобто диплом молодшого бакалавра. Так ми зможемо вирішити й низку соціальних проблем – навчання дітей військових, дітей-сиріт”, – поінформував Олег Синєгубов.

Додамо, що на сьогодні в області функціонує лише один подібний навчальний заклад – у Кременчуцькому районі.

“Пропозиція така ж – надати згоду на прийняття у комунальну власність області. А вже спільними зусиллями з державою напрацюємо проєкт”, – додав голова Полтавської ОДА.

Голова постійної комісії Лариса Босенко зазначила, що ідея – чудова. Депутати теж підтримали пропозицію.

“Ідея – чудова. Наскільки я розумію, нам гарантована державна підтримка”, – сказала Лариса Босенко.

Члени постійної комісії підтримали проєкти та рекомендували винести ці питання на розгляд другого засідання чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 9 квітня.

Система Orphus