Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Громадський транспорт за спецперепустками: регіональна комісія ТЕБ і НС розглянула карантинні обмеження у “червоній” зоні

З 15 квітня Полтавська область перебуватиме у “червоній” зоні. Основні зміни стосуються заборони транспортних перевезень у регіоні. Зокрема, працівники критичних підприємств їздитимуть за спецперепустками.

У регіоні продовжують діяти карантинні обмеження, які були прийняті наприкінці березня.

До них додали заборону роботу спортзалів, фітнес-центрів. Згідно з обмеженнями, на території червоної зони забороняється здійснення регулярних та нерегулярних транспортних перевезень пасажирів автомобільним міським, внутрішньообласним та залізничним у межах Полтавської області (крім транзитних перевезень). Але працівники об’єктів критичної інфраструктури дозволено користуватись громадським транспортом за спецперепустками.

Читайте також: Поки що у Полтавській області курсуватимуть без змін, – Укрзалізниця

“Працівникам, що задіяні на підприємствах, установах та організаціях, віднесених до критичної інфраструктури – медичний персонал лікувальних установ, працівники підприємств життєзабезпечення, органи внутрішніх справ, рятувальних підрозділів тощо дозволено користуватись транспортом за спецперепустками, виданими органами місцевого самоврядування за місцем проживання особи або місцем роботи. Вчителів також можна віднести до працівників, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури”, – зазначив Олег Синєгубов.

У “червоній” зоні дозволено відвідування закладів дошкільної освіти та учнів 1-4 класів у закладах загальної середньої освіти.

Нагадаємо, міська рада Полтави планувала звернутись до Полтавської ОДА щодо послаблення карантинних обмежень.

На період дії карантину заборонено:

3.1. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропорту.

3.2 Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 3.4 цього пункту.

3.3. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

3.4. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

– торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

– провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

– виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;

– провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.

3.5. Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання діяльність яких пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.

3.6. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

3.7. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників, заходів з оцінювання якості освіти.

3.8. Роботу закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

3.9. Діяльність ринків, крім продовольчих.

3.10. Відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім: студентів 6 курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, учнів (вихованців) закладів дошкільної освіти, початкових класів закладів загальної середньої освіти (1-4 класів), спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів, за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців).

3.11. Проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:

– надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

– надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;

– надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

– надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

– проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

3.12. Роботу підвісних канатних доріг.

3.13. Перебування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, в тому числі виготовлених самостійно:

– на територіях закладів охорони здоров’я та освіти;

– в підземних переходах;

– на зупинках громадського транспорту;

– на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше одного метра.

4. Заборонити на території області здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним (міським, внутрішньообласним тощо) та залізничним транспортом у межах Полтавської області, крім транзитних перевезень та перевезень:

– працівників/персоналу підприємств, установ, організацій, що віднесені до об’єктів критичної інфраструктури (медичний персонал лікувальних установ, працівники підприємств життєзабезпечення, органів внутрішніх справ, прокуратури, суду, управління служби безпеки України, збройних сил України, закладів освіти та осіб що супроводжують вихованців навчальних закладів визначених у підпункті 3.10, рятувальних підрозділів тощо), за перепустками, виданими за місцем прикладання праці, а також виданих органами місцевого самоврядування за місцем проживання/роботи;

– легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія в яких не більше 5 осіб без урахування дітей віком до 14 років;

– службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які проінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;

– пасажирів автомобільного транспорту у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 72 години до дня поїздки.

Система Orphus