Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

До 300-річчя Григорія Сковороди на Полтавщині планують відремонтувати два музеї

300 років із дня народження Григорія Сковороди виповнюється 3 грудня 2022 року. Верховна рада затвердила план заходів із відзначення на державному рівні цієї події.

Зокрема, передбачено ремонт будівель культурно-історичного значення, пов’язаних з ім’ям відомого філософа. До їх переліку увійшли відразу два об’єкти Полтавської області – Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди в селищі Чорнухи Лубенського району та Лохвицький краєзнавчий музей імені Г.С. Сковороди у Лохвиці Миргородського району.

Про це йшлося на онлайн-засіданні оргкомітету з підготовки та відзначення на державному рівні 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, повідомили у Полтавській ОДА.

Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, директор Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко, представники профільних департаментів, органів місцевого самоврядування.

“Ми почали відповідну організаційну кампанію з нагоди святкування 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди заздалегідь. Полтавщина у цьому контексті займає фактично основне місце, адже саме тут народився філософ. У нашому фокусі – два відповідні об’єкти у Чорнухах та Лохвиці. Вони включені до Постанови щодо відзначення цієї дати й на державному рівні їм буде приділено увагу. Наступного тижня плануємо здійснити виїзд у громади, безпосередньо на місця, щоб предметно ознайомитися з наявними потребами та узгодити подальші дії”, – зауважила Катерина Рижеченко.

Нагадаємо, серед запланованих заходів – презентація міжрегіонального маршруту, що пролягає через Полтавську, Харківську та Сумську області, створення книжкових тематичних виставок та документального фільму про мандрівного філософа, презентація ювілейного конверту та ювілейної монети, започаткування обласної премії імені Григорія Сковороди, проведення міжнародної наукової конференції.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus