Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина готується до святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Серед запланованих заходів – презентація міжрегіонального маршруту, що пролягає через Полтавську, Харківську та Сумську області, створення книжкових тематичних виставок та документального фільму про мандрівного філософа, презентація ювілейного конверту та ювілейної монети, започаткування обласної премії імені Григорія Сковороди, проведення міжнародної наукової конференції.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

В облдержадміністрації в онлайн-режимі відбулася спільна нарада з обговорення підготовчих робіт до відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Участь взяли перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, народний депутат України Анастасія Ляшенко, голови Чорнухинської ОТГ і Лохвицької РДА, керівники структурних підрозділів ОДА.

“Це подія, яка прославить не лише Чорнухи й Полтавщину, а й Україну на міжнародному рівні. Розраховую, що нам вдасться залучити державні, обласні й місцеві кошти та провести реконструкцію і ремонт низки об’єктів, які пов’язані з батьківщиною нашого земляка. Наступні два роки конструктивно й системно працюватимемо в цьому напрямку”, – сказала Анастасія Ляшенко.

Зокрема, на засіданні обговорили ремонт і реставрацію Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди та Лохвицького краєзнавчого музею імені Г.С. Сковороди, ремонт і будівництво доріг до об’єктів, пов’язаних з філософом.

Як зазначив Дмитро Лунін, також варто привести до ладу пам’ятник Григорію Сковороді в Чорнухах.

“Сковорода був видатним філософом. Варто до 300-річччя зібрати науковців із різних країн і провести міжнародну конференцію. Також вважаю, що потрібно системно підійти до відзначення ювілею. Головне не просто відремонтувати будівлі, потрібно, щоб якомога більше людей відвідали Чорнухи та долучилися до цієї події”, – наголосив Дмитро Лунін.

Полтавська облдержадміністрація долучиться до організації. Буде створено організаційний комітет, який розробить план заходів із відзначення ювілею.

“Щоб почати роботи та мати можливість залучити кошти бюджетів різних рівнів, потрібно мати проєктно-кошторисну документацію. Це є основа подальшої роботи” – розповіла Катерина Рижеченко.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за відзначення на державному рівні 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Згідно з постановою ВРУ ювілей українського філософа-містика, богослова, поета, педагога відзначатимуть у 2022 році.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus