Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада проголосувала за відзначення на державному рівні 300-річчя Григорія Сковороди

280 – «за» Постанову про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народний депутат Ірина Фріз.

“3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Сковороди, видатного українського філософа, поета, педагога, боголова, найвидатнішої постаті у літературному та культурному житті України який працював на Слобожанщині в епоху Барокко. Григорій Сковорода мав вплив на передвісників національного відродження таких як Котляревський, Квітка та й на самого Тараса Шевченка. Його переклади класичних творів європейських античних авторів сприяли поширенню європейської культури в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Проектом Постанови запропоновано урочисте відзначення на державному рівні 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди, а також опрацювання звернення до ЮНЕСКО щодо внесення до Календаря пам’ятних дат 2020 р.

“Григорій Сковорода зробив істотний внесок у скарбницю вітчизняної культури, і може вважатися культурним містком між Сходом та Заходом. Його спадщина належить до визначних надбань вітчизняної прогресивної культури, а його ім’я зайняло помітне місце в ряду видатних діячів минулого, які збагатили філософську думку та художню літературу України”, – написала Ірина Фріз.

Ідея підготовки цієї постанови була запропонована відомим харків’янином Ігорем Піддубним.

Фото: Facebook

Система Orphus