Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували виставковий проєкт “Мазепа. Karl XII. Петр І. ТОП-10 міфів ru.пропаганди”

17 березня у музеї Полтавської битви презентували виставковий проєкт “Мазепа. Karl XII. Петр І. ТОП-10 міфів ru.пропаганди”.

У самій презентації взяли участь голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, науковий консультант проєкту, доктор історичних наук Віктор Брехуненко та полтавці.

“Це реальна робота над переосмисленням та усвідомленням подій, які відбулися під час Полтавської битви та загальне переосмислення спадщини російської та радянських імперій. Логічним є той факт, що маючи власну Незалежну державу, ми працюємо над історією, намагаємося зрозуміти як воно було насправді. Є велика перевага у тому, що у нас немає зараз ніяких імперських канцелярій, що розповідають як “правильно” треба писати”, – сказав голова УІНП Антон Дробович.

Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті та Державного історико-культурного заповідника “Поле Полтавської битви” до 382-х роковин від дня народження Івана Мазепи.

Головною метою проєкту є розвінчання міфів про Мазету-зрадника, про наміри Мазепи віддати Україну Речі Посполитій та про те, що гетьмана у його виборі не підтримало українське козацтво.

“Постать Мазепи настільки міфологізована, що до цього часу та ненависть, яка була вилита на нього з вуст Петра, існує у деякий наукових працях. Але, потроху, завдяки роботі науковців все стає на свої місця”, – вважає архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Виставка експонуватиметься у музеї протягом року, ознайомитися з нею можуть всі охочі.

Читайте також: 381 рік тому народився Іван Мазепа, який тримав гетьманську булаву 22 роки

Перейти до вмісту