Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Суд скасував заборону розповсюдження книги про Стуса

Апеляційний суд Києва скасував рішення про заборону публікації книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” через згадки в ній про Віктора Медведчука.

Заборону скасували на розповсюдження книги та згадки про депутата, окрім однієї фрази: «…Чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук», пише Громадське.

Як пояснив адвокат видавництва Vivat Сергій Глотов, яке видає цю книгу, суд хоч і визнав цю фразу недостовірною, вона може залишатися у книзі, заборони поширення немає. 

“У разі ж якщо інша сторона вимагатиме вилучення цієї фрази з книги, вони мають подавати касаційну скаргу або ініціювати новий процес відносно вже цього речення”, — сказав Глотов.

Журналіст та автор книги Вахтанг Кіпіані задоволений таким рішенням і назвав його перемогою.

“Там є одне речення, ми ще будемо дивитися. Але головне — усе, що тут написано, — правда, і критичне осмислення минулого — дозволено іменем України. Медведчук був негідною людиною у справі Василя Стуса, він не допомагав і не захищав свого клієнта. Тут ми можемо сказати, що Стус у цьому процесі переміг”, — сказав Кіпіані.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі зазначив, що рішення суду є законним і справедливим.

“Рішення апеляційного суду про зняття заборони на розповсюдження книги “Справа Василя Стуса” авторства Вахтанга Кіпіані вважаю повністю законним, цілком логічним і справедливим. Історія Медведчука як частки пропагандистсько-тоталітарної системи Радянського союзу має бути почута не лише в Україні, але і у світі. Правду з історії не викреслиш”, – написав Ткаченко.

Система Orphus