Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Пологові будинки Полтавщини отримали ноутбуки для надання комплексної послуги “єМалятко”

23 березня  пологовим будинкам Полтавської області  вручили ноутбуки для надання комплексної послуги “єМалятко”.

Ця послуга на Полтавщині запрацювала з травня 2020 року: 7 травня – у Кременчуці та 15 травня – у Полтаві.

“Послуга “єМалятко” дуже зручна. Раніше батькам доводилось відвідувати кілька закладів, щоб зібрати довідки та документи. Зараз це можна зробити у пологовому чи ЦНАПі. Подати заявку можна онлайн й отримати комплексну послугу. Завдяки “єМалятко” можна не відвідувати всі заклади (а в умовах пандемії важливо, щоб люди уникали черг)”, – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

На Полтавщині працює 11 закладів рододопомоги: у Гадячі, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді, Лохвиці, Хоролі, два у Кременчуці та три у Полтаві.

За період із 2 жовтня 2020 року по 20 березня 2021 року створено 3226 медичних висновків про народження дитини, 2284 із яких електронні, тобто здійснені через додаток “Дія” із використанням послуги “єМалятко”.

Керівник офісу “єМалятко” при Міністерстві цифрової трансформації Катерина Чорногоренко повідомила, що для збільшення кількості електронних висновків “Фонд Східна Європа” передав у власність медзакладам Полтавської області 11 сучасних ноутбуків.

“Щороку в Україні народжується близько 300 тисяч немовлят. У 2020 році 72% усіх народжених зареєстровані через “єМалятко”. Це дуже позитивна динаміка, а значить – послуга затребувана. Усі пологові будинки якнайшвидше мають облаштувати місце для реєстрації з ноутбуками самообслуговування, щоб мама чи тато мали змогу там заповнити коротку заявку і швидко отримати свідоцтво про народження дитини. Це буде абсолютно безконтактно. Наше завдання, щоб у пандемію люди практично не контактували з медпрацівниками”, – розповіла Катерина Чорногоренко.

У Полтавській області 12 закладів охорони здоров’я створюють медичний висновок – МВН (електронний документ, який засвідчує факт народження дитини). Лідером зі створення МВН є Полтавський міський пологовий будинок (1092, з них 658 електронні), на другому місці Полтавська обласна лікарня (840, з них 690 електронні), на третьому — Кременчуцький перинатальний центр (444, з них 398 електронні).

“Щорічно у Полтавській області народжується близько 80 тисяч дітей. Оформлення заяви триває 20-30 хвилин. Тобто послуга є зручною, доступною, швидкою та безпечною. Пологові будинки області підготовлені до запровадження послуги “єМалятко”, – розповіла акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Людмила Іванова.

Комплексна послуга “єМалятко” – перелік послуг, які можуть отримати батьки малят за допомогою однієї онлайн-заяви. Дві послуги є обов’язковими, решта — на вибір батьків:

– державна реєстрація народження, отримання свідоцтва про народження дитини — обов’язкова;

– визначення походження дитини (у свідоцтві буде вказана інформація про матір та батька малюка) — обов’язкова;

– призначення допомоги при народженні;

– реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

– присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

– визначення належності дитини до громадянства України;

– реєстрація місця проживання дитини;

– призначення допомоги багатодітним сім’ям;

– внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів.

 

Система Orphus Поделиться на fb