Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Навіщо платити за розподіл, якщо газом не користуєшся: роз’яснення “Полтавагаз”

Припинення розподілу природного газу не звільняє від зобов’язання оплати вартості послуги.

Про це повідомили у АТ “Полтавагаз”.

“За послугу розподілу природного газу треба платити, навіть якщо ви тільки під’єдналися до газової мережі, або споживаєте газ лише в окремі періоди. Навіть коли газопровід опломбовано, ви все одно вважаєтеся споживачем, а отже це не звільняє від плати за послугу, адже за певних умов можете викликати спеціаліста, зняти пломбу і користуватися газом (пункт 9, глави 6, розділу VI Кодексу ГРМ)”, йдеться у повідомленні.

Як зазначили в “Полтавагаз”, якщо ваша оселя газифікована, то за нею обов’язково зарезервована мінімальна потужність газових систем. Мережі завжди перебувають у режимі очікування та готовності в будь-який момент доставити газ до споживача, відповідно до його потреб. Підтримання безпечної і стабільної роботи газорозподільної системи, в свою чергу, вимагає постійних витрат, які закладені в тариф на послугу розподілу природного газу.

Читайте також: Плата за розподіл природного газу – це не орендна плата за трубу, – роз’яснення “Полтавагазу”

Для згаданих категорій споживачів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запровадила мінімальний платіж за послугу розподілу природного газу (п.2 глави 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем). Він розрахований, виходячи з діючих норм споживання газу та залежить від наявних у споживача газових приладів.

“Якщо газове обладнання не використовується взагалі і ви не плануєте споживати газ у майбутньому, можете механічно від’єднатися від газових мереж та розірвати Типовий договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ. Для цього потрібно звернутися в місцеве газове господарство з відповідною письмовою заявою”, – зауважили у “Полтавагаз”.

Система Orphus