Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Плата за розподіл природного газу – це не орендна плата за трубу, – роз’яснення “Полтавагазу”

Плата за послугу розподілу природного газу не є платою за “користування трубою”, як вважає дехто зі споживачів. Це оплата витрат на доставку газу до осель та цілодобове утримання й обслуговування газорозподільних мереж.

Про це роз’яснює “Полтавагаз” на своїй сторінці у фейсбук.

Плата за послугу розподілу залежить від обсягів споживання газу за газовий рік і тарифу, а не від того, хто будував мережі і хто їх власник. Газопровід – не просто труба, умовно кажучи, шматок металу, а засіб для надходження газу в оселі та можливості користуватися ним у побуті. Саме з цією метою газопроводи і прокладалися, не важливо ким: державою, газовою або будівельною компанією, чи силами самих споживачів.

Читайте також: “Полтавагаз” назвав ціну на газ для населення у березні

Для того, щоб газ потрапив до будинку, потрібен не лише газопровід, що проходить по вашій вулиці чи біля вашого дому і до фінансування будівництва чи власне спорудження якого, можливо, свого часу долучилися ви чи ваші батьки. В цьому технологічному процесі задіяна цілісна й розгалужена мережа газопроводів високого, середнього, низького тиску, споруд і газорегулюючого обладнання, утримання якої має свою собівартість та забезпечується спеціалізованими підрозділами і фахівцями. Ця потужна інфраструктура розрахована на те, щоб кожен споживач міг скористатися  газом у будь-який зручний для себе час. Вона завжди перебуває в режимі перманентного очікування і готова одномоментно доставити  газ як товар до кожного споживача, відповідно до його потреб.

Оплата послуг розподілу природного газу – це фінансовий внесок кожного споживача в утримання, технічне обслуговування та ремонт газорозподільної мережі, які забезпечуються Оператором ГРМ, а отже в безперебійне  та безаварійне газопостачання.

Система Orphus Поделиться на fb