Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На створення Музею науки у Полтаві потрібно понад 30 млн грн

Під розміщення Музею науки у Полтаві розглядають два варіанти: другий поверх обласної бібліотеки та приміщення Полтавської політехніки. Заплановано, що вартість такого проєкту складе понад 30 млн грн.

Про це розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов під час презентації Стратегії розвитку області до 2027 року.

“Це амбітний проєкт, вклад у нашу молодь. ДФРР виділяв 10 млн грн на цей проєкт. З них 1 млн грн — співфінансування з обласного бюджету. Планували такі варіанти розміщення, як обласна бібліотека, повністю другий поверх, це більше тисячі квадратних метрів. Також – приміщення Полтавської політехніки. Ми дуже зважено підходимо до реалізації проєктів. Він має бути сучасним і завершеним. Не можемо собі дозволити розпочинати довгобуд, на який не знайдемо джерела фінансування у наступні роки. Тож реалізація проєкту музею на цих об’єктах знаходиться під питанням. Ми ведемо перемовини з Мінрегіоном, що цих 10 млн грн недостатньо. За ці кошти ми не створимо належний об’єкт. Для цього потрібно понад 30 млн грн. Зараз проєкт доробляється, будемо вирішуваи щодо місця розташування. Але робити “напівмузей” ніхто не буде”, – зазначив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, у жовтні минулого року у Києві відкрили сучасний Музей науки. Над його створенням працювали експерти з багатьох країн світу, держава на це виділила 50 мільйонів гривень.

У Міністерстві розвитку громад та територій України планують створити мережу Музеїв науки у регіонах.

 

 

ФОТО: музей науки у Києві

Система Orphus Поделиться на fb