Ви тут:
Освіта Суспільство 

На Полтавщині може з’явитися Музей науки

У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулась робоча нарада щодо створення мережі Музеїв науки у регіонах. Учасники обговорили розробку проєктів музеїв за прикладом пілотної версії Музею науки Малої академії наук України, який було відкрито 3 жовтня у Національному експоцентрі України.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Під час відкриття, яке відбулося за участю Володимира Зеленського, вперше обговорена ідея мультиплікації подібних музеїв у інших містах країни.

В обговоренні взяли участь представники Мінрегіону, Міністерства освіти та науки України, Офісу Президента України, Верховної Ради України та Малої академії наук України, обговорили перспективи та потреби для створення мережі Музеїв науки в регіонах, джерела її фінансування та можливість включити її до програми Президента України «Велике будівництво 2021».

«Ми намагаємося створити не просто кілька будівель, які будуть об’єднанні одним призначенням. Ціль набагато ширша та більш змістовна. Мережа Музеїв науки, які стануть туристичними магнітами регіонів – це спроба пояснити світ навколо нас доступним та інтерактивним способом. Тільки так можна зацікавити дітей, молодь та в цілому громадян приділяти більше уваги розвитку науки та її популяризації. На сьогоднішній день кілька регіонів в нашій країні мають можливість реалізувати подібні проєкти у наступному році», – підкреслив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

Нагадаємо, на початку жовтня у Києві відкрили сучасний Музей науки.

Учасники також обговорили майбутній вплив мережі Музеїв науки на поступову зміну сприйняття українцями науки та ставлення до неї, та, як очікувану довгострокову мету – зменшення трудової міграції з країни.

«Ми часто чуємо стереотип, що професіонали, які покидають Україну роблять це у зрілому віці, але це не так. Процес починається ще у шкільний період приблизно з третього по сьомий клас і наше завдання сповільнити його темпи. Музеї науки допоможуть сформувати у молоді сучасні світоглядні інструменти та систему цінностей, що в результаті дасть змогу більш якісно засвоювати знання та працювати у власній державі», – зазначив директор Малої академії наук України Оксен Лісовий

Особливу увагу приділили етапам дорожньої карти реалізації проєкту та визначили наступні кроки щодо переліку об’єктів, які у майбутньому можуть стати основою для мережі Музеїв науки в регіонах. 

Система Orphus