Ви тут:
Відео Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині створили історико-пошукову організацію “Пам’ять нації”, яка займатиметься перепохованням солдат

Влітку 2020 року в учасників російсько-української війни з Полтавщини виникла ідея створити історико-пошукову організацію “Пам’ять нації”. Вони займатимуться пошуками рештків солдат як нинішньої війни, так і Другої світової, повстанських змагань, репресованих людей для належного перепоховання.

Як розповів один з засновників організації Анатолій Ханко, під час пресконференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, частину свого часу учасники бойових дій приділятимуть пошуку історичної справедливості та “поверненню солдат додому”.

“На території області ще багато лежить солдат Другої світової війни, хлопців-повстанців, які на початку 20-го століття воювали у повстанських загонах, репресованих, жертв Голодомору. Багато таких людей без шани поховані, а дехто – просто залишився на полях бою. Для нас є справою честі знайти цих солдат. З кожним роком все важче стає ідентифікувати тіла. Ми для себе вирішили – шукатимемо можливості, щоб ці тіла поховати по-людськи. Якщо говоримо про солдат, то хотіли б провести перепоховання до Дня захисника України, 14 жовтня”, – розповів Анатолій Ханко.

Організація вже подала до Міністерства культури дозволи про проведення пошукових робіт у Решетилівській, Лютенськівській громадах, Хоролі, на Лохвиччині, у Полтаві.

Окрім, відновлення історичної справедливості, така пошукова робота слугує ще й психологічною підтримкою учасників бойових дій.

“Мета організації — реабілітація ветеранів російсько-української війни. Бо жоден психолог чи реабілітолог не зробить для ветерана те, що може зробити його побратим — спілкування з такими ж, як він. Проблема депресій, суїцидів серед ветеранів війн поширена в Україні. У процесі пошуків ми можемо, спілкуючись, зрозуміти проблеми і допомогти один одному. Також в Україні є проблема, що люди не знають свого коріння. Якби нам вдалось встановити декілька випадків, повернути з небуття захисників, невинних людей, закатованих під час Голодоморів було б дуже добре”, – розповів один із засновників організації Андрій Олефіренко.

Знайшовши рештки людей, організація не має права далі досліджувати їх без залучення науковців. Далі триває архівна робота над вивченням і встановленням даних щодо особи загиблого.

Про свої враження роботи в археологічних розкопках розповів учасник бойових дій та один із засновників організації Тарас Синяговський.

“У 2019 році влітку прийняв участь в археологічних розкопках. Я здогадувався, що це буде корисно. Але не очікував такого результату. Це дуже класно. Виїхати в поле, просто працювати, немає телефонного зв’язку, соцмереж, спілкуєшся з людьми, науковцями. Це справжня реабілітація для ветеранів”, – зазначив Тарас Синяговський.

Система Orphus