Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розпочалися дводенні збори з питань цивільного захисту РДА та органів місцевого самоврядування

16 березня у Полтавській ОДА розпочалися дводенні онлайн збори з головами місцевих комісій з питань ТЕБ і НС  та їх заступниками, керівниками структурних підрозділів (фахівцями) з питань цивільного захисту  райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

“Щороку на території області виникає 5 — 10 надзвичайних ситуацій та 3 — 5 тисяч небезпечних подій. Органи місцевого самоврядування мають розуміти, як діяти в тій чи іншій ситуації. У новостворених територіальних громадах тільки розпочався процес розбудови системи цивільного захисту, тому питання підготовки керівного складу є вкрай важливим. Прошу до зборів віднестись відповідально. Адже, поки нічого не стається, то все добре, а коли щось відбувається, то відразу виникає чимало запитань”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Він відмітив, що у 2020 році область показала гарний результат. Смертність від небезпечних подій та надзвичайних ситуацій зменшилась на 10%, але є над чим працювати.

Читайте також: На Полтавщині удосконалюватимуть системи попередження та реагування на пожежі

Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА Сергій Венгер зазначив, що кожен з учасників зборів виконує одну з найважливіших функцій у державі — це захист населення від надзвичайних ситуацій.

“Метою зборів є обмін досвідом, організація цивільного захисту в умовах децентралізації та підвищення професійної підготовки учасників зборів. При виникненні надзвичайних ситуацій основне навантаження щодо ліквідації припадає на органи місцевого самоврядування”, – додав Сергій Венгер.

Під час зборів учасникам розповіли теоретичний матеріал та пояснили його важливість на конкретних ситуаціях.

Протягом двох днів представникам громад розповідатимуть про функціонування та організацію цивільного захисту, про створення місцевих комісій з питань ТЕБ і НС. А також про організацію сповіщення та зв’язку у сфері цивільного захисту, планування та проведення експлуатаційних заходів, організації радіаційного і хімічного захисту населення і територій.

Система Orphus