Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На COVID-19 більше хворіють молоді люди, які мають супутні захворювання, – Лисак

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак під час апаратної наради вкотре звернувся до представників громад і наголосив про заборону проведення будь-яких масових заходів для розірвання ланцюга захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Адже зараз все більше хворіють молоді люди, які мають супутні захворювання. І таких пацієнтів госпіталізують у вкрай важкому стані.

“19 березня ми подолали рубіж, було зафіксовано 543 випадки захворювання. Тоді ж було 14 летальних випадків. Якщо раніше ми говорили про хворих, яким 80 років і більше, то зараз вікова структура захворюваності змінилась. Це молоді люди, які мають супутні патології. Вони поступають до стаціонарів у важкому стані. Медики говорять, що перебіг хвороби значно важчий та пацієнти кисневозалежні”, – зазначив Віктор Лисак.

Додаткові ліжко-місця у COVID-19 розгортають у Миргороді, Лубнах. Збільшується кількість пацієнтів у Лохвицькій, Карлівській, Зіньківській громаді. Також більше хворіють дітей, наразі лікуються 254 дитини.

Читайте також: Вакцинуватимуть людей 80+: на Полтавщині запрацювали 17 кабінетів щеплень

Зросла кількість бригад екстреної медичної допомоги. Раніше в області виїжджали 600 бригад, зараз 817.

“1,1% від всього населення Полтави лікується від COVID-19. Це значні цифри. Якщо додати 20% людей, які не звернулись до медиків, є підстави вживати всіх необхідних обмежень. В обласній інфекційній лікарні перебувають 89 пацієнтів. У палатах інтенсивної терапії перебувають 143 людини. На апаратах ШВЛ — 56 пацієнтів. Підозру на COVID-19 встановлено 243 пацієнтам”, – констатував Лисак.

Понад 1000 пацієнтів з пневмоніями знаходяться вдома. З них 75 дітей лікуються вдома, яким діагностовано пневмонію від COVID-19.

Система Orphus