Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Логістика пацієнтів та обстеження на місці: як працює оновлене приймальне відділення Полтавської обласної лікарні

Наприкінці 2020 року на 1-поверсі хірургічного корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського відкрили реконструйоване приймально-діагностичне відділення. Тепер це відділення екстреної медичної допомоги.

Також на першому поверсі розташовується рентгенологічне відділення. Цей об’єкт реконструювали у рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

“Ми значно розширили вестибюль для очікування пацієнтів на планову госпіталізацію. Є електронна черга: пацієнт реєструється, отримує номер і на екрані з’являється інформація, до якого віконця підійти й оформити всю медичну документацію для подальшої госпіталізації. Є екстрена госпіталізація. Туди пацієнтів доставляють бригади екстреної меддопомоги. До пандемії у лікарні лікувались близько 26 тисяч пацієнтів на рік. Через обмеження планової госпіталізації минулоріч пацієнтів було менше. Але карантинні часи минуть, і ми відновимо роботу в повному обсязі. У цій будівлі не проводились ремонти понад 40 років. Змінюються вимоги, зростає захворюваність окремих категорій населення. Тому для якісного надання медичної допомоги такі відділення потрібні. Подібні відділення будуються в опорних лікарнях. На Полтавщині це в Лубнах, Миргороді, Кременчуці. Завдяки таким відділенням значно покращиться діагностика і якість надання медичної допомоги”, – розповів заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні Олександр Олійник.

За його словами, наявність сучасного діагностичного обладнання значно покращилась діагностика і скорочення часу обстеження. Приміром, результати аналізів можна отримати за кілька хвилин.

“Завдяки сучасній апаратурі проводиться багато досліджень. Є біохімічний, гематологічний аналізатори. Медсестра бере зразок крові на дослідження, і за кілька хвилин вже готові всі показники. Лікар співставляє їх зі скаргами пацієнта, встановлює діагноз і вирішує як лікувати. Тут все знаходиться в одному місці”, – стверджує Олександр Олійник.

Читайте також: У Полтаві утеплюють будівлю обласної лікарні імені Скліфосовського

У реконструйованому відділенні покращилась логістика пацієнтів. На підлозі нанесені різнокольорові лінії: зелена, жовта та червона. Зелена лінія вказує на планову госпіталізацію, червона — це екстрена госпіталізація, жовта — діагностичні дослідження.

На першому поверсі знаходяться реанімаційна зала, мала операційна, палата для огляду і дообстеження пацієнтів, які доставляються з екстреною патологією. Приймально-діагностичне відділення обладнане апаратами МРТ, КТ, рентген-кабінети, УЗД.

Тут працює кабінет відеоендоскопічних досліджень. Дуже важливо мати такий кабінет у відділенні екстренної меддопомоги, оскільки останнім часом значно збільшилась кількість пацієнтів зі кишково-шлунковими кровотечами, розповів лікар-ендоскопіст Олексій Пирогов.

“Завдяки найсучаснішому електрохірургічному блоку у кабінеті можна виконувати зупинку шлунково-кишкових кровотеч, видалення конкрементів з жовчної протоки. Цей кабінет відкрився наприкінці 2020 року. Раніше такого обладнання не було. Тут все нове. Кабінет обладнаний мийною машиною, де можна обробляти відразу два ендоскопи. А потім стерильні ендоскопи потрібно зберігати в спеціальній шафі з ультрафіолетовим рециркулятором. За день можна приймати 10-12 осіб залежно від складнощів маніпуляцій. Збільшення пацієнтів з кровотечами пов’язане з неконтрольованим та самовільним прийманням препаратів, які розріджують кров”, – розповів лікар.

У реконструйованому відділенні облаштовані пост медсестри та чергового лікаря, оглядова, палата добового перебування пацієнтів, палата інтенсивної терапії, кабінет ФГДС, реєстратура планових хворих, 3 санвузли, зокрема для осіб з інвалідністю, роздягальня для персоналу, зал очікування, в якому розташований гардероб, та технічні приміщення.

Пацієнтка лікарні Світлана Лисенко говорить, що в оновленому відділенні покращилось надання медичної допомоги.

“Я давно не була в лікарні. Потрапила сюди вперше після ремонту. Все нове, чисте, гарне обладнання, привітний персонал. Немає черг, все контролюється, вимірюють температуру. Зараз тут знаходиться якісне обладнання, все швидше робиться, менше часу витрачається. Тут дуже комфортно”, – зазначила пацієнтка.

Система Orphus