Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Приймальне відділення обласної лікарні – приклад для інших об’єктів “Великого будівництва”, – Олексій Чернишов у Полтаві

18 грудня Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов взяв участь у відкритті реконструйованих приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень 1-го поверху хірургічного корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського.

“Перевіряю реалізацію Програми “Велике будівництво” на Полтавщині. Найбільше мене цікавить перебіг реконструкцій, саме приймальних відділень лікарень. У Полтавській області їх вісім. Обласна лікарня справила на мене позитивне враження. Відділення укомплектовані сучасним професійним обладнанням та кваліфікованими працівниками. Саме це приймальне відділення стане прикладом для решти об’єктів області. Не всі приймальні відділенння будуть завершені цього року, але на початку наступного – всі роботи будуть завершені. Тобто рівень медичного обслуговування буде найвищий”, – сказав Олексій Чернишов.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов нагадав, що 2020 рік був проголошений роком будівництва і медицини.

“У нас були амбітні плани щодо “Великого будівництва”. На багатьох об’єктах роботи вже завершені. Щодо приймальних відділень, то реконструкція деяких завершиться на початку наступного року. Зараз презентуємо приймальне відділення обласної лікарні, яке вже має дозвіл відповідності. Тут є все необхідне. Ми його беремо за приклад для інших приймальних відділень опорних лікарень області”, – зазначив Синєгубов.

На першому поверсі хірургічного корпусу обладнано приймально-діагностичне відділення для ургентної і планової госпіталізації та рентгенологічне відділення з апаратами МРТ, КТ, рентген, УЗД.

Також облаштовані мала операційна, пост медсестри та чергового лікаря, оглядова, палата добового перебування пацієнтів, палата інтенсивної терапії, кабінет ФГДС, реєстратура планових хворих, 3 санвузли, зокрема для осіб з інвалідністю, роздягальня для персоналу, зал очікування, в якому розташований гардероб, та технічні приміщення.

Також за Програмою “Велике будівництво” на Полтавщині будували 29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. З них будівництво 25-ти вже завершене.

За словами Олега Синєгубова, роботи по ще чотирьом амбулаторіям завершать до кінця року.
Міністр зазначив, що Програма “Велике будівницто” у 2021 році продовжиться.

“Полтавська область у цьому році виконала цю роботу. Нам залишилось завершити всього три об’єкти. Наступного року Програма буде націлена на економічний розвиток громад, соціально-економічний, тобто школи, садочки, стадіони. І третє, що на мій погляд, найбільше актуальне для Полтавщини — це розвиток туризму. Вцілому Програма виконана”, – сказав Олексій Чернишов.

Також Міністр відвідав новий корпус Полтавського обласного кардіоцентру, на відкриття якого у вересні приїжджав Президент Володимир Зеленський.

Медики кардіоцентру прийняли вже понад дві сотні пацієнтів. Олексій Чернишов разом з Олегом Синєгубовим та директором Департаменту охорони здоров’я Віктором Лисаком поспілкувалися з пацієнтами, які поділилися позитивними враженнями від такого кардіоцентру.

Перевірив Чернишов і хід будівництва підземного паркінгу для карет «швидкої» допомоги, на даху якого буде мініпарк для пацієнтів кардіоцентру.

Система Orphus