Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Коли на Полтавщині запрацює інтернет Starlink

Проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості (сузір’я) у космос активно розвивається.

На сайті проєкту вже можна замовити спеціальне обладнання для приймання сигналу з супутників Starlink. Водночас його повноцінну роботу на Полтавщині цьогоріч очікувати не варто.  

«Starlink націлений на покриття у вашому районі у 2022 році. Доступність обмежена. Замовлення виконуватимуться за принципом «хто прийшов – той отримав», – йдеться у повідомленні на сайті Starlink для тих користувачів, які хочуть замовити підключення обладнання на території Полтавської області.

Слід відзначити, що цьогоріч нові користувачі β-версії можуть замовити собі термінал за $499 (плюс податки та доставлення) і, сплачуючи $99/міс., отримувати доступ до інтернету швидкістю 50-150 Мбіт/с та затримкою 20-40 мс.

Starlink — проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості (сузір’я) у космос. Утворена, таким чином, нова система зв’язку зможе надавати доступ до широкосмугового (високошвидкісного) Інтернету у віддалених від комунікацій місцях. Першою компанія почне обслуговувати територію Канади та північ США (2020 рік). Глобальне покриття Землі очікується у 2021 році.

Назва «Starlink» взята із роману Джона Ґріна «Провина зірок». Проєкт розпочався у 2015 році, а перші два супутники були успішно запущені у тестовий політ 22 лютого 2018 року ракетою Falcon 9. Запуск наступної партії сателітів вже із 60-ти одиниць відбувся у травні 2019 року. У січні 2020 року SpaceX стала власницею найбільшої кількості супутників на орбіті (180 штук). До середини 2020-х років компанія планувала відправити на певні орбіти близько 12 тисяч апаратів, однак у 2019 році з’явилася інформація про заявку на ще 30 тисяч штук.

SpaceX допускає можливість продажу супутників, виготовлених на їх платформі, після чого ті зможуть використовуватися у наукових, або військових цілях, а зароблені кошти Ілон Маск планує витратити на розробку ракети Starship для польотів на Марс. У майбутньому компанія має намір розмістити подібне сузір’я і на навколомарсовій орбіті.

Система Orphus