Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Громади Полтавщини закликають проводити профілактичні рейди для запобігання пожеж в екосистемах

За останній тиждень на Полтавщині сталось 93 пожежі в екосистемах, з них 37 — за останню добу. Знищено сухої трави та очерету на відкритій території площею понад 200 га.

У 90% випадків причиною займання є підпал людьми сухої рослинності. Про це розповів начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб на засіданні регіональної комісії ТЕБ і НС у Полтавській ОДА 30 березня.

“Найбільша кількість пожеж в екосистемах припадає на весняно-літній період, вихідні і святкові дні, коли на природу виїжджає велика кількість людей. Звертаюсь з проханням до керівників громад, міст, селищ, поліції, ДСНС на місцях, працівників державно-екологічної інспекції центрального округу, негайно оптимізувати превентивну роботу щодо попередження та покращення ситуації в області з пожеж в екосистемах. Розробити графіки спільних профілактичних рейдів, під час яких виявляти порушників та притягувати їх до адміністративної відповідальності. Якщо хтось виявляє на якійсь території пожежу, негайно про це повідомляйте на “101”. Щоб ми вчасно відреагували на дану пожеж і вони не розростались до десятків, а то й сотні гектарів”, – розповів Володимир Салогуб.

Найбільша кількість природних пожеж в екосистемах виникла на територіях Полтавської, Кременчуцької, Лубенської, Гадяцької, Лохвицької та Глобинської громад.

Читайте також: Масштабні пожежі на Полтавщині: надзвичайники показали відео

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Згідно зі статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.

Система Orphus