Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Головний санітарний лікар України захворів на коронавірусну інфекцію

15 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко отримав позитивний тест на COVID-19.

Про це він повідомив у фейсбуці.

“Отримав позитивний ПЛР на COVID-19. Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований.  Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.  У мене був лише 13 день після щеплення, коли з’явились симптоми, тому зрада відміняється.  Але я впевнений, що саме завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень і незабаром зможу повернутися до роботи”, – написав Ляшко.

Нагадаємо, 2 березня Віктор Ляшко отримав щеплення від коронавірусної інфекції вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).

“Всі вакцини проти COVID-19 , у першу чергу розроблені та протестовані на полегшення перебігу хвороби без ускладнень для здоров’я.  І ще раз наголошую. Якщо є симптоми, звертайтесь до лікаря та проводьте діагностику. Вчасно встановлений діагноз – запорука стримання поширення коронавірусної хвороби”, – зазначив Ляшко.

Читайте також: Голова Полтавської ОДА вакцинувався проти COVID-19

Наразі перебуваю на лікарняному до:

1) відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;

2) відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження;

3) відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.

Система Orphus