Ви тут:
Суспільство 

Всесвітній день екскурсовода: цікаві факти про гідів

21 лютого відзначається Всесвітній день екскурсовода.

Це одна з найблагородніших і потрібних професій у світі, адже вони є колективними зберігачами всіх знань і творчих здобутків людства, незалежно від того про що йде розмова – про галерею живопису, архітектурні ансамблі або музеї техніки.

Датою заснування Дня екскурсовода вважається 1990 рік. Засновником його можна вважати президента Міжнародної федерації екскурсоводів Т. Лоізідес, яка виявила власну ініціативу в цьому питанні. Організація ця досить серйозна і авторитетна, тому її рішення знайшло живий відгук у більшості держав планети – адже екскурсоводи є сьогодні практично в кожній країні.

Читайте також: На Полтавщині презентували новий туристичний маршрут “Місто великих планів та звершень, місто великої води і міцної землі”

Цікаві факти про екскурсоводів

1.Розповідає і показує клієнтам (групам або приватним особам) експонати в музеях, пам’ятники архітектури, визначні місця тощо, організовує огляд пам’яток за найцікавішими маршрутами, пише сайт proforientator.info.

2.Щоб екскурсія була змістовною і цікавою, а багаточисельні запитання слухачів не ставили у безвихідне становище, екскурсоводові необхідно проробляти велику попередню роботу. Для цього він вивчає книги і статті з теми, розшукує архівні документи, збирає цікаві факти й історії. Після чого складає тексти екскурсій, намагаючись забезпечити їх цікавими подробицями, невідомими раніше фактами, красивими легендами.

3.Робочий день, зазвичай, проходить в русі: ходіння по музею або поїздки з групами. Пошуком потрібної інформації найчастіше доводиться займатися у свій вільний час. Відповідні робочі місця є в туристичних фірмах, музеях, тематичних фабриках (де демонструються різні народні промисли) і подібних місцях. При практичному проведенні екскурсії екскурсовод організовує огляд об’єктів, супроводжуючи його короткою інформацією або детальною розповіддю.

4.Екскурсовод повинен володіти і деякою артистичністю, йому важливо володіти мімікою, жестами, виразними засобами мови (образністю, емоційністю).

5.Медичними протипоказаннями можуть бути серйозні нервово-психічні розлади, робота не рекомендується людям, що мають захворювання опорно-рухового апарату, дефекти мови і явні фізичні недоліки.

 

 

Система Orphus