Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В облраді обговорили питання стягнення орендної плати “Полтаваобленерго” з громад за розміщення вуличного освітлення

19 лютого на засіданні постійної комісії Полтавської облради з питань бюджету та управління майном одним з найбільш дискусійних стало питання щодо стягнення з громад орендної плати за користування опорами електричних мереж.

З цього приводу до постійної комісії Полтавської облради зі скаргами звернулися 14 громад.

Зокрема, комісія попросила представників АТ “Полтаваобленерго” пояснити: на яких законних підставах вони будують свою вимогу про сплату та обґрунтувати структуру формування самого тарифу.

Читайте також: Полтавська ОДА звернулась до Уряду щодо врегулювання розміру плати за розміщення вуличного освітлення

“На скільки я розумію, діюче законодавство на сьогодні не дає вам підстав вимагати від громад укладання таких договорів. Яким чином ви сформували тарифи?”, – запитала голова постійної комісії Полтавської облради з питань бюджету та управління майном Лариса Босенко.

“Обґрунтування необхідності укладання таких договорів покликане, у першу чергу, вимогами правил роздрібного ринку електричної енергії. Територіальним громадам пропонується узаконити розміщення об’єктів вуличного освітлення на опорах Полтаваобленерго. Вимоги правил роздрібного ринку треба виконати, без цього ми не можемо укласти договір на розподіл. Оскільки напряму ці питання законодавством не врегульовані, товариство бере “аналогію закону”. Подібні правовідносини регулюються з провайдерами телекомунікаційних систем законом Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних систем. Цим законом регульовані аналогічні правові відносини, – сказав директор з правової роботи АТ “Полтаваобленерго” Олег Остроушко.

Наразі, за його совами, товариство, враховуючи соціальну значимість, прийняло рішення зменшити тариф у 5 разів.

“Якщо законом передбачено 15 грн без ПДВ, то товариство прийняло рішення зменшити для цих об’єктів до 3 грн. Якщо буде інше законодавче регулювання, буде прийнятий Закон чи Постанова Кабміну, ми будемо їх виконувати”, – додав Олег Остроушко.

Як розповів комерційний директор АТ “Полтаваобленерго” Дмитро Маркідов, дане питання постало, коли нові тергромади звернулися до “Полтаваобленерго” щодо укладання договорів на розподіл.

“Враховуючи суспільний резонанс зазначеної проблеми, ми маємо вийти на переговори з громадами. Як юрист, я прекрасно розумію, що договори мають бути укладені, питання має бути врегульовано. Але це не комерційна послуга, як інтернет-провайдера. Тому застосування методики відповідно до цієї Постанови, на яку ви посилаєтеся, є не зовсім правильним. До того ж: основне невдоволення населення стільки не через сам факт оплати чи нарахування цього тарифу, а через обґрунтованість саме розміру ціни”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Він наголосив, що головне – досягти компромісу з громадами.

Депутати вважають, що першочергово потрібно на законодавчому рівні узгодити дане питання, а також сформувати структуру тарифу та обґрунтувати собівартість послуги. Потім – провести обговорення з громадами. Наразі ж “Полтаваобленерго” прохають, до вирішення питання, не надсилати листи тергромадам з попередженням про відключення вуличного освітлення.

До речі, відповідні договори з “Полтаваобленерго” вже уклала 31 громада Полтавщини. Деякі з них готові платити, коли буде зрозуміла структура тарифу. Приміром, Сергіївська тергромада уже оплатила даний тариф.

Після дискусії постійна комісія вирішила заслухати дане питання на черговому засіданні сесії.

Система Orphus