Ви тут:
Медицина Суспільство 

У Програмі медичних гарантій-2021 підвищили тарифи за лікування онкохворих пацієнтів

Загалом у Програмі медичних гарантій на раннє виявлення та лікування онкозахворювань закладено понад 5 млрд грн.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

У Програмі передбачено три пакети: “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”, “Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”, а також новий пакет “Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.

Пацієнт, якому встановили “онкологічний” діагноз, може обирати заклад, де отримувати послуги. За його лікування заплатить Національна служба здоров’я України.

Тарифи на хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, порівняно з минулим роком, збільшили, а також ввели підвищувальні коефіцієнти.

Читайте також: 15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак

З 1 квітня цього року тариф на хіміотерапевтичне лікування становитиме 25 529 грн.

Тариф на радіологічне лікування становитиме 36 533 грн. У цьому пакеті ми враховуємо, яке обладнання використовується і вводимо підвищуючий коефіцієнт для оплати закладам, які мають лінійний прискорювач, гамма-ніж чи кіберніж. Цей коефіцієнт становить 1,5.

За пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування пацієнти з клінічно та морфологічно підтвердженим діагнозом отримують безоплатно лабораторні та інструментальні дослідження, власне, терапію, стаціонарне або амбулаторне лікування, знеболення та ліки з Національного переліку.

Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями у Програмі медичних гарантій 2021 становитиме 54 493 грн. До нього застосовуються коригувальні коефіцієнти 3,008 за лікування дітей та 0,824 за лікування дорослих. Тобто за лікування дітей заклад отримуватиме більше коштів.

Оперативні втручання пацієнтам з онкологією виконуватимуть за пакетом хірургії.

Є також зміни, які стосуються діагностики онкозахворювань. У цьому році, діагноз у пацієнтів з підозрою на онкологічне захворювання та тих, перебуває у стані ремісії, встановлюватимуть за амбулаторним пакетом. Якщо пацієнт потребує паліативної допомоги, він може отримати її за пакетом стаціонарної або мобільної паліативної допомоги.

Крім ліків, які передбачені Нацпереліком, пацієнти з онкологією можуть отримати у медичному закладі препарати, що закуповуються централізовано за кошти державного бюджету.

Система Orphus