Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Полтавській області 94% об’єктів передані у комунальну власність громад, – Мінрегіон

У Полтавській області 94% об’єктів передані зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних громад.

Про це свідчать дані відповідного щотижневого моніторингу Мінрегіону, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

По 99% об’єктів вже прийняті рішення районних рад про передачу громадам.

Йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші. Взявши на свій баланс ці об’єкти, територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету.

Читайте також: Майно десяти сільських рад передали у власність Полтавської територіальної громади

«Можливо, не всі ще на місцях встигли зрозуміти свої обов’язки чи те, що районні ради і ради громад також є складовою системи влади, а отже, зобов’язані приймати рішення, які не суперечитимуть законодавству. Саме закон зобов’язує районні ради передати майно, а місцеві ради – прийняти у комунальну власність. То ж, сподіваємося, в найближчі дні повністю цей процес завершиться. Нагадаю, що реформа спрямована на те, щоб наблизити послуги до людей і зробити їх якіснішими. Ближчої до людей влади, як місцеве самоврядування, немає. Всі основні  послуги мають надаватися на рівні громад. Так, не всі громади достатньо спроможні, комусь не вистачатиме знань і досвіду, кадрів, комусь – фінансування. Миттєво вирішити все неможливо. Але ми оцінюємо всі проблемні питання, які виникають в процесі розмежування майна, і оперативно пропонуємо алгоритми їх вирішення», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Волинська, Житомирська, Тернопільська, Чернівецька області завершили процес передачі об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних громад.

Система Orphus