Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У МОЗ заявили, що до кінця березня у відділеннях екстреної медичної допомоги запрацює нове обладнання

Реформа екстреної медичної допомоги, яку впроваджує Міністерство охорони здоров’я, переходить до чергового етапу – оновлюється матеріально-технічна база 212 відділень екстреної невідкладної медичної допомоги в опорних закладах охорони здоров’я.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова, йдеться на сайті МОЗ.

Зокрема, придбано 161 комп’ютерний томограф, 152 цифрові рентген-апарати і 170 апаратів УЗД, що були закуплені торік на суму 3,3 млрд грн. До кінця березня триває їхня доставка до лікарень та монтаж.

Цьогоріч Програма оснащення продовжується – в Державному бюджеті передбачено 2 млрд грн для екстреної медичної допомоги та оснащення приймальних відділень опорних лікарень.

«Але матеріальна база – лише інструмент. Людей рятують люди. Тому друга частина реформування стосується навчання за міжнародними стандартами лікарів і медичного персоналу новим правилам та підходам до реанімаційних дій щодо пацієнтів, які потрапляють у відділення в ургентних станах», – зазначила Світлана Шаталова.

Україна спиратиметься на досвід Австралії, Ірландії та Польщі у створенні системи надання екстреної меддопомоги на госпітальному етапі. Найважливіші критерії – це найсучасніший підхід до лікування хворих та спроможність адаптувати нові правила до українських реалій.

Цей проєкт став можливим завдяки тісній співпраці МОЗ та Світового банку у рамках ініціативи «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Наразі група експертів напрацювала пакет пропозицій та змін, які стосуються врегулювання нормативно-правової бази. Їх впровадження дасть можливість окреслити напрями подальшого розвитку та розбудови відділень ЕМД.

Далі проєкт переходить до наступної фази – практичної. З-поміж лікарень, що надають екстрену медичну допомогу, буде обрано близько десятка пілотних, на базі яких відбудеться навчання лікарів та медперсоналу відповідно до міжнародної практики. Також напрацьовується новий системний підхід у механізмах роботи відділень. 

«Ми працюємо над тим, щоб кожен медик отримав знання та навички з порятунку життя людини, інструменти, які дозволять приймати правильні і вчасні рішення на догоспітальному та госпітальному етапах», – прокоментувала Світлана Шаталова. 

Система Orphus