Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Києві відкрили виставку “Леся Українка: 150 імен”

Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська оглянули виставку “Леся Українка: 150 імен”, яка є частиною мистецького проекту, присвяченого 150-річчю видатної української письменниці та громадської діячки.

Куратор виставкової частини Павло Гудімов розповів, що одним із символів виставки є 150 імен, які відіграли помітну роль у житті письменниці. Виставка розміщується у п’яти залах на трьох поверхах Українського дому в центрі Києва, повідомили в Офісі Президента.

Зала “Лінія життя” демонструє основні дати життєвого та творчого шляху Лесі Українки, вписані в культурний і політичний контекст кінця ХІХ – початку ХХ століття.

У залі “Особисте” представлені особисті речі письменниці та матеріали, які присвячені її подорожам.

Виставкова частина зали “Акценти” порушує проблемні питання творчості письменниці, серед яких – “Леся Українка та радянська пропаганда”, “Історія хвороби”, “Середовище”, “Як святкували 100-річчя Лесі Українки”, “Леся і театр”.

Зала “Образ” розкриває постать Лесі Українки через галерею її портретів та скульптурні витвори. Крім того, представлені ілюстрації до творів письменниці.

Володимир та Олена Зеленські також ознайомилися з повним зібранням творів Лесі Українки, до якого увійшли її листи, невидані рукописи та чернетки.

“Це дуже цікавий і крутий проект. Леся Українка – непересічна особистість зі світоглядом, який був прогресивним для її покоління й залишається актуальним у наші часи. Думаю, що всі, хто відвідають цю виставку, отримають шанс поглянути на геніальну Лесю Українку, яку знають ще зі школи, з нової, незвичної точки зору та ще більше зацікавитися її творчістю. Леся Українка і сьогодні продовжує надихати багатьох авторів на нові творчі проекти”, – сказав Президент.

Події в межах проекту “Леся Українка: 150 імен” відбуватимуться з 25 лютого до 8 березня. Виставкову частину проекту курує арт-менеджер Павло Гудімов, інтелектуально-дискусійну платформу – літературознавець Євгеній Стасіневич, театральна частина представлена режисером, продюсером Владиславом Троїцьким (опера LE).

Організатор проекту – Міністерство культури та інформаційної політики України.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus