Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Тенденції збільшення захворюваності залишаються невтішними, – Ляшко про COVID-19 на Прикарпатті

Новий адаптивний карантин в Україні – з оновленими індикаторами – почав діяти з півночі 24 лютого, адже набрала чинності відповідна постанова уряду. Територію країни розподіляють на 4 рівні небезпеки – червоний, помаранчевий, жовтий та зелений.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів про поточну епідемічну ситуацію з COVID-19 в Івано-Франківській області. Передусім він нагадав, що з 26 лютого там діятиме червоний рівень небезпеки.

За його словами, наразі в області зареєстровано найвищий коефіцієнт виявлення нових випадків серед загальної кількості досліджень – він тримається на рівні 25-27%, рівень госпіталізацій протягом останнього тижня вдвічі перевищує встановлений показник у 60 осіб на 100 тисяч населення. Окрім того, Івано-Франківська область залишається єдиним регіоном, де зайнятість ліжок з киснем перевищує 50% навіть з урахуванням вже додатково розгорнутих ліжок.

“Тенденції збільшення рівнів захворюваності залишаються невтішними. Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів в “ковідних” лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%. Щодня в “ковідні” лікарні госпіталізують на 50-60% більше пацієнтів, ніж виписують. Це означає, що навантаження на систему охорони здоров’я Івано-Франківської області залишається стабільно високим”, – написав Ляшко.

Наразі спалах носить локальний характер, проте показує тенденцію до поширення. Зокрема, Закарпатська, Чернівецька (сусідні регіони) та Вінницька області, також потрапляють до трійки найбільш зростаючих регіонів.

Нагадаємо, на території Богородчанської центральної районної лікарні на Івано-Франківщині розгорнули мобільний госпіталь. А поліцейські спільно з медиками, рятувальниками та військовослужбовцями Національної гвардії несуть службу на 16 контрольно-пропускних пунктах Івано-Франківської області для запобігання поширення коронавірусної інфекції. 

Система Orphus