Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Шість років без Кузьми: найкращі хіти співака

2 лютого виповнюється шість років із моменту, коли на Дніпропетровщині в ДТП загинув відомий український співак, лідер гурту “Скрябін” Андрій Кузьменко (Кузьма).

Андрій Кузьменко (1968–2015), відомий співак, продюсер, телеведучий, лідер гурту “Скрябін”. Народився в місті Самбір Львівської області.  Мати – вчителька музики, батько – інженер.  

Перше музичне потрясіння, яке стало поштовхом до меломанії – пісня The Beatles “Lady Madonna”, яку Андрій випадково почув у 1979 році, коли йому було 10 років.

Музикою почав займатися з 8-го класу, після того, як родина переїхала до Новояворівська. Ходив до музичної школи, грав на фортепіано. Служив в армії, закінчив стоматологічний факультет Львівського медінституту. Але стоматологія йому не подобалась, натомість все більше захоплювався музикою, зокрема панком. Тут одкровенням був спочатку шотландський гурт The Exploited, потім легендарні “Брати Гадюкіни”. Наприкінці 80-х років Андрій Кузьменко разом із друзями створює гурт “Скрябін” з яким відтоді тісно пов’язує власну долю. Впродовж тривалого часу Кузьма працював ведучим популярних теле- та радіо програм. Проявив себе і як талановитий письменник: у 2006 році видав книгу-автобіографію “Я, Побєда і Берлін”, яка згодом декілька разів перевидавалась. 

Читайте також: Зеленський посмертно присвоїв Героя України Кузьмі Скрябіну

Кузьма запам’ятався різним – енергійним, гострим на язик, часом провокативним (згадати хоча б створений ним дівчачий гурт “Пающие Трусы” чи пісні з ненормативною лексикою), різким, епатажним – часом любив напустити на себе мачизму чи пограти роль Мефістофеля, але в душі він був романтиком – тонким і вразливим. Це видно по його кращих піснях: “Мам”, “Люди як кораблі”, “Квінти”, “Радіо любов”, “Старі фотографії”, “Мовчати”, “Місця щасливих людей”.


2 лютого 2015 року, на 86 км траси Кривий Ріг — Кіровоград відбулося зіткнення позашляховика Toyota Sequoia, за кермом якого перебував співак, і молоковоза ГАЗ-53. Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув на місці. Він повертався з Кривого Рогу, де напередодні його гурт дав концерт.

Фото antikor.com.ua

Система Orphus