Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Полтаватеплоенерго”: понад 80 % у структурі тарифу складає вартість газу та електроенергії

16 лютого робоча група Полтавської обласної ради оглянула дві котельні у Полтаві та детально ознайомилась зі структурою формування тарифу ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.

Депутати оглянули котельню, що на вулиці Європейська, 29. Вона працює з 1969 року.

“Котельня опалює 12 житлових будинків та лікарню. Котли, які працюють тут, не дадуть високого ККД. Зараз її коефіцієнт корисної дії – 83 %. Середній ККД на підприємстві – 89%. Адже маємо і сучасні котли, які допомагають зекономити газ. Цю котельню доцільно закрити, а замість неї облаштувати насосну станцію. Тим більше, що на сьогодні, вона в аварійному стані”, – зазначив технічний директор ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

Загалом, за словами гендиректора підприємства Олександра Олексенка, на сьогодні 39 котелень вже відпрацювали понад 30 років. Така ж ситуація з мережами: близько 80 км мереж мають термін експлуатації більше 20 років.

Крім того, робоча група оглянула реконструйовану у 2014 році котельню, що на майдані Незалежності, 16-К (поблизу стадіону «Ворскла»). Вона не потребує постійного перебування персоналу.

“Якщо виникає аварійна ситуація, на диспетчерську службу приходить аварійний сигнал. Тут встановлені котли німецького виробництва. За час їхньої роботи аварій не виникало. Потужність цієї котельні – 3 гігакалорії на годину. Вона опалює шість житлових будинків, дитсадок та школу”, – розповів Володимир Пасічко.

Виконувач обов’язків гендиректора ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” детально розповів про структуру формування тарифу. Зокрема, він зауважив, що тарифи підприємства на послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води є одними з найнижчих в Україні.

“У структурі тарифів газ займає близько 83 %, електроенергія – 5%, зарплата працівникам – близько 7%, решта, а це – оплата за воду, поточні ремонти, податки, – близько 5%”, – пояснив Олександр Олексенко.

Одним із варіантів зниження вартості тарифів він називає будівництво сміттєспалювальногозаводу. Орієнтовна вартість будівництва – 1,5-2 млрд грн.

“Це може призвести, насамперед, до припинення зростання тарифів, більше того до їх зниження до 25-30%. Це якщо говорити лише про будівництво заводу”, – додав Олександр Олексенко.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко наголосив, що обласна рада працює над пошуком шляхів, які б сприяли зменшенню тарифів на житлово-комунальні послуги.

“Хочу звернути увагу, що понад 80 % тарифу складає вартість газу та електроенергії. А це дуже велика складова, яка суттєво впливає на підвищення тарифу. Зараз відбувається модернізація на підприємстві. Протягом тижня в нас запланована ще одна робоча група, яка розгляне питання щодо формування тарифів газорозподільних мереж. Тож сподіваюся, що усі ці заходи вплинуть на покращення ситуації з тарифоутворення у нашому регіоні”, – підсумував Олександр Лемешко.

Нагадаємо, 16 лютого голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко зустрілися з громадськістю щодо питання тарифів на комунальні послуги.

 

Система Orphus