Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині планують провакцинувати понад 4 тисячі медпрацівників

25 лютого у Полтавській області розпочалася вакцинація проти коронавірусної інфекції. Сьогодні планують щепити від 70 до 100 медпрацівників.

В області вакцинацію на першому етапі проводитимуть чотири мобільні бригади. Дві працюватимуть з вакциною AstraZeneca, ще дві — Pfizer, яку планують доставити в Україну на початку березня.

“Ми отримали 19 тисяч 300 доз вакцин Oxford-Astra Zeneca (CoviShield). Їх зберігають на регіональному складі з дотриманням температурного режиму. Сьогодні о 09:15 розпочалася вакцинація. Першим щеплення отримав лікар-інфекціоніст Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Пономаренко”, – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, розпочалася екстрена вакцинація медпрацівників.

“Вакцинація – це надзвичайно важливий етап. Ми всі бачимо, як поширюється коронавірусна інфекція. Тільки вакцинація та дотримання всіх правил карантину допоможуть подолати пандемію. Вакцинація проходитиме добровільно. Вакцина безпечна. В області плануємо вакцинувати понад 4 тисячі медпрацівників. Щеплення проводять спеціально навчені медпрацівники”, – повідомив Віктор Лисак.

“Вакцину ми вчора отримали. Перевірили всі документи — ліцензії та сертифікати. Протипоказання до щеплення цією вакциною одне — алергічна реакція. Тобто, анафілаксія. Сьогодні одна мобільна бригада проводить вакцинацію у Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування. Завтра ще одна бригада буде щеплювати медиків у Кременчуці. На першому етапі працюватимуть п’ять основних пунктів проведення щеплень, до яких підвозитимуть лікарів, які дали згоду. А саме: Миргород, Лубни, Гадяч, Кременчук та Полтава. Щодня планують вакцинувати близько 100 людей”, – розповіла координатор-логіст щодо вакцинації від COVID-19 на Полтавщині, дитячий імунолог Ольга Бастаногова.

За її словами, на другому етапі щеплення проводитимуть 11 мобільних бригад і працюватиме 75 пунктів проведення щеплень. Загалом, регіональний склад одночасно може зберігати 60 тисяч доз вакцин проти COVID-19.

Нагадаємо, першими вакцинуватимуть працівників мобільних бригад із вакцинації; медпрацівників лікарень, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19; лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну хворобу; працівників швидкої допомоги включно з водіями. Також людей, які перебувають у спецзакладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо), та працівників цих закладів.

 

Система Orphus