Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині готуються до відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Уже є затверджений обласний план заходів. Серед заходів, які проходитимуть упродовж року, – погашення немаркованого художнього тематичного конверта і марки, участь у міжнародному онлайн-флешмобі, літературно-мистецьке свято та вручення премії.

Про підготовку та проведення заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки йшлося на нараді за участі заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко, повідомили у Полтавській ОДА.

“Ювілейну дату передбачено відзначати на державному рівні. Є відповідні Указ Президента України та постанова Верховної Ради України. Тож на Полтавщині треба відзначити ювілей видатної письменниці на високому рівні”, – сказала Катерина Рижеченко.

Т.в.о директора Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко представила план основних заходів, які будуть відбуватися в області упродовж 2021 року. Вона зазначила, що основний захід проведуть 25 лютого в Гадячі. Це – літературно-мистецький проєкт “Яскрися, квітко Драгоманівського роду”.

“Захід відбудеться в кіноконцертному залі “Дружба”. Будуть представлені живі інсталяції, ростові ляльки, фотозони. Також нагородять кращих митців, які впроваджують творчість Лесі Українки», – сказала Ірина Удовиченко.

Цього дня проведуть спеціальне погашення немаркованого художнього тематичного конверта і марки.

У лютому в населених пунктах області проведуть тематичні заходи за участю керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій, діячів науки та культури.

23 лютого у Гадяцькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені І.П. Котляревського проведуть літературну годину “Горить моє серце, палає”. Протягом лютого творчі колективи закладів культури і мистецтва області візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж “Змагаймось за нове життя!”, присвяченому Лесі Українці, та міжнародному онлайн-флешмобі #GlobalLesyaUkrainka2021, ініційованому Новоград-Волинським літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки.

15 травня відбудеться обласне літературно-мистецьке свято “Дивоцвіт Лесиного гаю”, у межах якого організують церемонію вручення літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки Національного видавництва “Веселка”.

14 травня проведуть фестиваль сучасних театрів “ЛавАрт”.

Читайте також: Мінкульт запускає брендбук та digital brand kit до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

У музеях та бібліотеках оновлять тематичні експозиції та проведуть виставки. Протягом року в закладах освіти, культури, бібліотеках області організують виховні години, круглі столи, науково-практичні конференції, інші тематичні заходи, присвячені темі творчості поетеси.

Як розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, готують видавничий проєкт “Леся Українка і Полтавщина”. У збірці увага буде сконцентрована на тому, що дала полтавська земля для феномену Лесі Українки, і як це позначилося на Полтавщині.

Нагадаємо, 25 лютого 2021 року виповниться 150 років із дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. Пам’ятну дату цьогоріч відзначатимуть на державному рівні. Протягом року в Україні проводитимуть літературні читання, виставки, науково-освітні заходи, літературні вечори, конференції та фестивалі присвячені творчості поетеси.

Система Orphus