Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

“Леся Українка.150 імен” та Косач Talks: в Україні запустили мистецький проєкт до ювілею української письменниці

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження української письменниці Лесі Українки. Цю ювілейну дату в Україні відзначають на державному рівні.

25 лютого в Українському домі в Києві запрацював мистецький проєкт “Леся Українка: 150 імен”, що включає  експозицію, перформанс і змістовні дискусії. Презентовані експонати демонструватимуть дитинство, родинні стосунки, почуття, подорожі, друзів і коло спілкування письменниці, основні дати життя і творчості.

Цього дня вхід за запрошеннями. А з 26 лютого по 8 березня вхід буде безкоштовним для всіх охочих з дотриманням карантинних обмежень.

Вперше в Україні у рамках мистецького проєкту презентують повне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.

З 25 по 28 лютого в Українському домі відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks, де будуть актуалізувати для сучасників ті грані біографії та численні різноманітні праці Лесі Українки, які й донині залишаються захопливими.

Нагадаємо, до 150-річчя від дня народження Лесі Українки Мінкульт запустив брендбук та digital brand kit, де зібрані логотипи, бренд системи, шрифти, кольорові та графічні рішення, що супроводжуватимуть весь ювілейний рік. Можна безкоштовно завантажити необхідні візуальні матеріали, щоб на базі них створити власні ілюстрації, проєкти та продукти.

У програмі Косач Talks передбачено 10 обговорень, кожне з яких триватиме орієнтовно до двох годин. Організатори підготували для відвідувачів різні формати обговорень: широка дискусія, інтерв’ю з експертом/-кою, поетичні читання тощо. 

Серед запрошених гостей — письменниця Оксана Забужко, канадський історик із України Сергій Єкельчик, літературознавець, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, перекладач та дослідник Максим Стріха, літературознавиця і критикиня Віра Агеєва та інші. Детальніше з програмою Косач Talks можна дізнатись за посиланням.

У рамках мистецького проєкту працюватиме “Радіо Леся” –  розмовна студія, що в різних форматах створює контент для соціальних медіа, подкастів, ЗМІ та партнерських радіостанцій.

Система Orphus