Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Кременчуцький національний університет цьогоріч відзначає 100-річний ювілей

У 2021 році Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського виповнюється 100 років з часу заснування.

Відповідний проєкт Постанови про відзначення ювілею зареєстрував у Верховній Раді народний депутат Олексій Мовчан. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбук.

Нагадаємо, також цього року 100 років відзначатиме Полтавський державний медичний університет (УМСА).

У 2020 році в Полтаві ювілеї відзначали два вищі навчальні заклади: 90-річчя “Полтавської політехніки “Національного університету імені Юрія Кондратюка” та 100-річчя Полтавської державної аграрної академії. 

Довідково. Витоки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського сягають 1921 року, коли був заснований в місті Кременчуці перший вищий навчальний заклад. Це були Кременчуцькі вищі педагогічні курси з українською мовою викладання. За правовим статусом їх прирівняли до технікумів, що вважалися вищими навчальними закладами, йдеться на сайті навчального закладу.

Пізніше з 1925 року курси реорганізовуються в Кременчуцький педагогічний технікум, у якому на денному та вечірньому курсах та трьох відділеннях: дошкільному, шкільному та комуністичного дитячого руху готували вихователів дитячих дошкільних закладів, учителів молодших класів та піонервожатих.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 92-р від 7 березня 2007 р. Кременчуцькому державному політехнічному університету присвоєно ім’я Михайла Остроградського.

В серпні 2009 року наш навчальний заклад став першим на Полтавщині класичним університетом. Раніше він мав статус профільного ВНЗ, тобто у його назві було визначення “політехнічний”. Згідно з розпорядженням Кабміну (від 5 Серпня 2009 року № 919-р) він набуває статусу класичного університету (Кременчуцький державний університет імені Михайла Остроградського).

21 cерпня 2010 року указом Президента України за номером №863/2010 Кременчуцькому державному університету імені Михайла Остроградського було надано статус національного.

2011 року університетом підтверджено найвищий ІV рівень акредитації.

 

Система Orphus