Ви тут:
Відео децентралізація Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Капремонт в опорній школі та розвиток сільського господарства: чим живе нині Шишацька громада

16 лютого з робочим візитом  Шишацьку громаду відвідав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Він ознайомився з роботою навчальних закладів  громади та станом сільського господарства.

В опорній Шишацькій спеціалізованій школі імені В.І. Вернадського наразі триває капітальний ремонт приміщення початкової школи та харчоблоку у рамках Проєкту “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України”. Вартість проєкту – 47 мільйонів. Фінансування здійснюється на умовах співфінансування з місцевого бюджету та кредитних коштів.

“З жовтня 2020 року ремонтується харчоблок і приміщення корпусу молодшої школи. У проєкті планується повна заміна обладнання, комунікацій.  Також зазначено ремонт приміщень і для старшої школи. Термін був розрахований до кінця березня 2021 року. Нині термін подовжений до жовтня цього року для реалізації більшого об’єму. Цей проєкт дасть економію коштів, енергоносіїв, якість надання освітніх послуг, комфорт для дітей. Значна частина проєкту розрахована для маломобільних груп населення і для дітей з особливими освітніми потребами – пандус, підйомники до їдальні, пандус для корпусу молодшої школи. А в корпусі старшої школи передбачається встановлення ліфту для маломобільних дітей”, – розповів директор школи Віталій Іваниця.

В опорному закладі навчається 429 дітей. Є три філії, де навчається 121 дитина, підвоз дітей здійснюється трьома автобусами.

У Воскобійницькій загальноосвітній школі I-III ступенів Олександр Біленький оглянув шкільні приміщення, навчальні кабінети. Зокрема, у закладі планують осучаснити їдальню. Голова обласної ради порадив розглянути проєкт шкільної їдальні, що реалізували у Решетилівці.

“Спочатку треба дізнатись, хто вже реалізував подібний проєкт. Можете зв’язатись з міським головою Решетилівки, там вже реалізували проєкт минулого року. Здається, таких шкіл було 10 в області. Проєкт має бути на співфінансуванні – кошти обласного й місцевого бюджетів”, – зазначив Олександр Біленький.

Також у рамках робочого візиту голова облради ознайомився з сільським господарством Шишацької громади, окрема роботою СТОВ “Воскобійники”. Разом з головою громади Олександром Туткою, депутатом облради та генеральним директором Валерієм Капленком відвідали молочно-товарну ферму у селі Носи. Там знаходиться доїльна зала типу “Карусель”, аналогів якої немає в Україні. Нині на агропідприємстві налічується близько 2700 корів. За добу на фермах надоюється до 70 тонн молока.

“Тваринництво, як соціальна сфера, це основа на селі. На підприємстві – 2000 голів худоби, а це – 600 робочих місць. Ми зробили європейську систему доїння. Надої становлять 9,5 тонн на корову. Продаємо 70 тонн молока за добу. У перспективі – будівництво молокопереробного заводу”, – розповів Валерій Капленко.

Також у рамках робочого візиту Олександр Біленький відвідав приміщення амбулаторії сімейної медицини у селі Михалики та обговорив питання утримання доріг місцевого значення.

“Шишацька громада була одна з найперших, яка скористалась реформою децентралізації. Зараз до неї доєднались кілька старостів і громада нині є однією з найбільших у Полтавській області. Проблематика схожа і в освіті, й в медицині, соціальній сфері. Проблема полягає у дофінансуванні програм, нових обладнаннях харчоблоків, модернізації освітнього простору. Є розуміння як допомогти – це будуть і державні, і приватні кошти. На прикладі села Воскобійники побачили, наскільки допомагає бізнес розвитку села, соціальної сфери, освіти. За 5 років у громаду інвестовано 14 млн грн з боку бізнесу. Це яскравий приклад взаємодії бізнесу і місцевого самоврядування. Звісно, обласна рада, бюджет теж повинен сприяти фінансуванню проєктів. Одна з важливих проблем – реконструкція харчоблоку. Крім того, правильний перерозподіл коштів Агентства місцевих доріг на утримання доріг області. Саме громади найкраще знають, скільки коштів треба на ремонт доріг”, – підсумував результат поїздки Олександр Біленький.

 

Система Orphus