Ви тут:
Суспільство Україна 

Український правопис є чинним, – Нацкомісія зі стандартів державної мови

Постанова Кабінету Міністрів “Питання українського правопису” є чинною й обов’язковою для виконання на всій території України щонайменше до оприлюднення повного тексту рішення суду, яким вона скасована.

Про це йдеться в заяві Національної комісії зі стандартів державної мови щодо ситуації з рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва стосовно Українського правопису, пише портал Освіта.ua.

У Національній комісії зі стандартів державної мови висловили стурбованість ситуацією, що склалася навколо нової редакції Українського правопису.

“Усвідомлюючи важливість покладених Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” на Комісію завдань, пов’язаних із напрямами діяльності Національної комісії зі стандартів державної мови, та власну відповідальність, Комісія звертає увагу на те, що завчасні дії, звернення та заклики можуть вивести українське суспільство за межі правового поля”, – йдеться у заяві.

Читайте також: Уряд має залізобетонно довести свою чітку позицію, – Кремінь про скасування нової редакції правопису

Зважаючи на широкий резонанс, викликаний інформацією у ЗМІ про рішення суду, Національна комісія зі стандартів державної мови як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом звертає увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, що на сьогодні немає повного тексту рішення суду, який може бути предметом конструктивного обговорення.

“Комісія як колегіальний орган виконує свої повноваження у межах та в спосіб, визначені Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, дотримується прямих норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та ухвалює рішення щодо стандартів державної мови. До моменту, коли рішення суду набере законної сили, постанова Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22 травня 2019 року № 437 є чинною й обов’язковою для виконання на всій території України”, – наголосили в Національній комісії зі стандартів державної мови.

Як відомо, голова громадської організації “Правова держава” Ростислав Кравець, який виступає одним із позивачів у справі, повідомив, що Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису.

У Міністерстві юстиції вже повідомили, що вважають ухвалене рішення незаконним і будуть оскаржувати його в апеляційній інстанції.

Система Orphus Поделиться на fb