Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Уряд має залізобетонно довести свою чітку позицію, – Кремінь про скасування нової редакції правопису

28 січня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету Міністрів, якою було схвалено нову редакцію “Українського правопису”.

Заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць повідомила, що Мін’юст вважає незаконним відповідне рішення й оскаржуватиме в апеляційній інстанції.

“28 січня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису. У зв’язку з цим хочу повідомити, що ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та оскаржуватимемо його в апеляційній інстанції. На те, аби подати апеляцію, Уряд має 30 днів”, – написала заступник Міністра юстиції.

Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь заявив, що у цій справі Уряд має висловити свою чітку позицію.

“Вважаю, що Уряд має рішучо відреагувати та оскаржити відповідне рішення в апеляційній інстанції та залізобетонно довести свою чітку позицію. Як Уповноважений із захисту державної мови всіляко сприятиму посиленню кремезної позиції Уряду щодо захисту державної мови”, – написав Тарас Кремінь.

Відомо, що позивачами у цій справі є учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО “Правова держава”, повідомив на своїй сторінці у фейсбук проєкт Prosud (спрямований на контроль діяльності суддів).

Адвокат 7-річної учений з Херсону Дмитро Ільченко на своїй сторінці у фейсбук написав, що Уряд не має права змінювати правопис.

Підставою позову було те, що Уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з’ясувалося, що ” мовна комісія” мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом”, – написав адвокат.

Довідково. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено нову редакцію “Українського правопису”. Згідно з новаціями, нормою стало говорити й писати “проєкт” і “траєкторія”. “Афіни” могли вживатися на рівних із “Атенами”, так само як “Марфа” і “Марта”. Серед іншого, українцям розширили можливість вживання фемінітивів, а також змусили писати без дефісу такі слова, як “експрезидент” та “віцепрем’єр”.

 
Система Orphus Поделиться на fb