Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини області

28 січня у Полтавській ОДА відбулась онлайн-презентація 3D візуалізації об’єктів культурної спадщини.

Розробку 3D-візуалізації місць, які є об’єктами туристичного огляду, замовили за кошти обласного бюджету у 2020 році.

Робота з 3D-моделювання пам’яток архітектури області і туристичних пам’яток через карантинний режим стала нагальною. Сподіваємося, що ця інформація буде корисною не лише з точки зору огляду об’єктів, а й для використання у відновленні та збереженні цих пам’яток. Відбір цих проєктів проводився не лише у зв’язку з нагальністю їх оцифрування, а й через те, що вони не відомі всім і які знаходяться не лише в регіональному центрі. У нас є плани на 2021 рік. Будемо сподіватись, що вдасться з обласного бюджету виділити кошти на цю важливу роботу”, – зазначила заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Нині вже оцифровані такі культурні об’єкти:

-садиба Муравйових-Апостолів;

-Спасо-Преображенський Мгарський монастир;

-Собор Різдва Богородиці у Козельщині;

-Миколаївська церква та Тріумфальна арка в Диканці;

-Алея гоголівських героїв у Миргороді;

-Хорольський краєзнавчий музей;

-Колишній будинок міської думи у Миргороді.

2020 рік для нас, дійсно, став переломним. Але для сфери охорони культурної спадщини він став дуже якісним. Ми отримали нові виплати, потрібно було дуже швидко на них відреагувати. Вперше були виділені кошти на оцифрування пам’яток культурної спадщини. Ми звикли, що на всі пам’ятки, об’єкти є паперова документація. Але намагаємось швидко і якісно покращити не стільки стадію збереження та охорони, а й  зробити їх привабливими, щоб до нас приїжджали туристи. Саме проєкт оцифрування дозволяє це зробити”, – розповіла заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк.

Метою проєкту є привернення уваги туристів, інвесторів, меценатів для популяризації та збереження пам’яток культурної спадщини Полтавщини. Технологія візуалізації дозволяє презентувати різні туристичні об’єкти: монументального мистецтва, археології, архітектури, музеї, музейні експонати.

За словами розробників, культурні об’єкти Полтавщини можна відвідати віртуально. А це дозволяє реалістично відтворювати локації та стан об’єктів. Знайти 3-D візуалізацію презентованих об’єктів можна на платформі Ukraine OPEN, або через мобільний додаток в розділі “Архітектурні пам’ятки”. Загалом, на платформі розміщено 150 віртуальних турів Полтавщиною та Харківщиною.

Платформу Ukraine OPEN можна переглянути на смартфоні, завантаживши з Google Play чи App Store.

Такий проєкт надає туристам ефект присутності в спроектованому просторі. Це можливість самостійно знайомитись з об’єктом, віртуально подорожувати та отримувати максимум інформації.

Робота щодо 3D-візуалізації продовжуватиметься і в 2021 році. Серед потенційних об’єктів:

– Меморіал “Голодомор-33” у селі Мгар Лубенського району (до річниці трагедії у 2022 році — 90 років);

– Будинок купця 1-ї гільдії Г. Чуркіна у Кременчуці (унікальне поєднання різних стилів архітектури);

– Пам’ятник-погруддя Г.С. Сковороди у Чорнухах (до ювілею Сковороди);

– Садиба філософа і поета Г.С. Сковороди у Чорнухах;

– Колишній будинок окружного суду у Лубнах (за проєктом відомого архітектора О. Бекетова).

Система Orphus Поделиться на fb