Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Потрібно пришвидшити розслідування випадків захворювання медпрацівників на COVID-19, – Лисак

У Полтавській області на COVID-19 з початку пандемії захворіли 1569 медичних працівників. З таким показником регіон знаходиться на 18 місці серед усіх областей.

Розслідування по всім випадкам захворювання розпочаті, але на сьогодні завершені лише 500. Тому цей процес варто пришвидшити, впевнений директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Є доручення прискорити проведення розслідування захворювання на COVID-19 медичних працівників. З 1569 випадків завершені близько 500. Ми щоденно моніторимо цю ситуацію. Частину випадків ми розслідуємо самостійно. Але по решті я б просив ГУ Держпраці, Фонд соціального страхування активізуватись у роботі, адже потрібно консультуватись. Є лікарні, які чітко ввійшли в ритм — це обласна клінічна лікарня, медзаклад у Зіньківському районі. Зрозуміло, щоб ми більше приділяли увагу лікарням, які надають допомогу з COVID-19. Але, потрібно завершувати розслідування інфікування медиків. Зараз кількість таких випадків зменшується”, – розповів Віктор Лисак.

Також він наголосив, що потрібно звертати увагу на дотримування протиепідемічних заходів у навчальних закладах, де з 25 січня розпочався освітній процес. Адже в школах є високий ризик інфікування. Таким чином, найближчим часом очікують зростання кількості хворих на ГРВІ.

Зараз в області лабораторно підтверджено 42 404 випадки COVID-19. На Полтавщині спостерігається тенденція збільшення кількості одужавших і зменшується кількість пацієнтів, які зараз хворіють. У палатах інтенсивної терапії перебуває 72 людини, на кисневій підтримці – 29 людей. З підозрою – 135 осіб.

84,28% ліжко-місць забезпечені киснем.

Варто пам’ятати, що пандемія не завершилась. Жодні ліжко-місця не закриваємо. Полтавська область на 80% забезпечена індивідуальними засобами захисту на рівні держави. Але є території, де потрібно покращувати ситуацію із забезпеченням ЗІЗ. Це Пирятинська лікарня, Лубенська міська лікарня (60%), Диканська лікарня планового лікування (до 60%)”, – повідомив Віктор Лисак.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін звернув увагу органів місцевого самоврядування на необхідності збільшення кількості тестувань у центрах ПМСД.

За словами Віктор Лисака, на Полтавщині є достатньо ресурсів, щоб проводити швидкісне тестування на антиген. Адже це дає можливість своєчасно діагностувати та розпочати протиепідемічні заходи й лікування.

Система Orphus Поделиться на fb