Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 25 січня відновлюється очне навчання: що чекає полтавських учнів у школах

Після завершення посилених карантинних обмежень (локдауну) з 25 січня у Полтаві відновлюється очне навчання у школах для учнів 1-11 (12) класів.

Чого чекати учням у школах читайте далі.

Адаптивний карантин

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що у закладах освіти і надалі потрібно дотримуватись таких обмежень, оскільки триває адаптивний карантин:

  • заборонено відвідувати заклади освіти групам з понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • заборонено відвідувати заклади освіти учням у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% школярів та персоналу закладу освіти;
  • заборонено проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

Втім, у будь-який час окремий клас чи школа можуть бути переведені на дистанційне навчання. Це залежить ві епідситуації із захворюваніст на коронавірус. Такий карантин введуть, якщо на самоізоляції через контакт із хворим з підтвердженим випадком COVID-19 перебуватиме більш як 50% учнів та персоналу закладу

Харчування

У Полтаві всі учні 1-4 класів та учні пільгових категорій 5-11 класів будуть забезпечені гарячим харчуванням за рахунок коштів міського бюджету з розрахунку 20 грн за день. Кошти за харчування відшкодують батькам на карткові рахунки відповідно до кількості відвіданих днів учнем школи за місяць, повідомив міський голова Олександр Мамай.

Санітарний регламент 

З 1 січня 2021 року в Україні запрацював Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Документ визначає вимоги до шкільних приміщень, їдальні, меблів, навчального обладнання, спортивних майданчиків, прибудинкових територій закладів тощо.

Територія навчального закладу повинна буде огороджена. Спортивний майданчик повинен бути обладнаний твердим покриттям, комбінований майданчик можна заасфальтувати або використовувати штучне покриття. Футбольне ж поле повинне мати трав’яне або штучне покриття.

Майданчики для учнів 1-4 класів повинні бути обладнані тіньовими навісами або альтанками.

Щодо норм облаштування туалетних кабінок у школах, необхідно встановлювати непрозорі двері, що замикаються з середини. При встановленні санітарного обладнання перевагу варто надавати чашам Генуя. Якщо ж встановлені унітази, варто передбачити одноразові гігієнічні накладки.

Для учнів 1-4 класів санвузли повинні бути обладнанні дитячими унітазами або чашами Генуя.

У санвузлах для учнів (окремо для хлопчиків і дівчаток) варто обладнати кабінку для осіб з з інвалідністю.

Санітарний регламент вніс зміни і до харчування. Відтепер  у шкільних їдальнях заборонено годувати дітей сосисками, м’ясними та рибними продуктами, реалізовувати енергетичні та кавові напої.

Перша леді України Олена Зеленська зазначала, що 2021 рік присвятять оновленню меню у школах.

Детальніше з Санітарний регламентом можна ознайомитись далі.

Електронні щоденники та журнали

На початку січня Міністерство освіти і науки розпочало активне поширення сервісу E-Journal серед шкіл на безкоштовній основі. Якщо заклад освіти підключиться до сервісу і впроваджуватимуть е-щоденники, це означає, що батьки в режимі онлайн бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні – отримуватимуть завдання, слідкуватимуть за розкладом тощо.

Читайте також: В Україні розробили електронні журнали та щоденники: як школам підключитись до сервісу

За даними Міністерства освіти, до сервісу E-Journal почали підключатись і школи Полтавщини.

Система Orphus Поделиться на fb