Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавців закликають дотримуватись правил карантину

З 8 січня в Україні посилили карантинні обмеження. Полтавців закликають дотримуватись правил карантину та берегти своє здоров’я.

Протягом останніх декількох днів у Полтаві зростає захворюваність на коронавірусну інфекцію. Відтак, на 12 січня у Полтаві + 175 нових випадків COVID-19, на 13 січня – 210 нових випадків.

“Полтава, як і решта міст України, вимушена дотримуватися постанови уряду про запровадження локдауну з 8 по 24 січня. Цей крок є вимушеним та наносить черговий нищівний удар на усі сфери діяльності та розвитку міста. Адже запровадження жорсткіших карантинних обмежень негативно позначиться не лише на місцевому бюджеті, а й на добробуті жителів Полтавської громади. Та попри все, наступні два тижні, місто житиме за чітко визначеними Кабінетом Міністрів України умовами. Закликаю полтавців з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, та берегти здоров’я”, – йдеться у зверненні мера Полтави Олександра Мамая.

Читайте також: Локдаун потрібно продовжувати й після 24 січня, – Степанов

Нагадаємо, під час локдауну заборонено:

– відвідувати заклади освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів

– роботу кафе, барів, ресторанів та інших закладів харчування, але вони зможуть працювати «навинос» та на доставку

– роботу кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, усіх розважальних закладів і торгових центрів, крім роботи продуктових магазинів та аптек у ТРЦ.

– відвідувати фітнес-зали, басейни, непродовольчі ринки (продовольчі працюватимуть з обмеженнями), різдвяні ярмарки та масові заходи.

Натомість у звичному режимі працюватимуть: супермаркети, якщо в них не менш як 60% площі відведено для торгівлі їжею, лікарськими засобами, засобами гігієни та зв’язку. Можна буде придбати ветеринарні препарати, корми, насіння і засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу. Інші групи товарів можна буде продавати лише для доставки. Окрім того, під час локдауну працюватимуть аптеки, банки, поштові відділення, готелі та АЗС (без зон харчування). Перукарні та салони краси можуть працювати, але лише за попереднім записом.

Також під час карантину залишаються доступними місця для технічного обслуговування та ремонту авто, відбуватимуться спортивні заходи професійних клубів без глядачів.

Змін у роботі громадського транспорту не передбачено.

 

Система Orphus